• YARIM ALTIN
  7.811,00
  % -0,69
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2999
  % -0,03
 • € EURO
  35,1691
  % 0,58
 • £ POUND
  41,3947
  % -0,07
 • ¥ YUAN
  4,4547
  % -0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3592
  % -1,07
 • BITCOIN/TL
  2182897,252
  % 0,07
 • BIST 100
  10.404,13
  % 2,35

Alameda Cüzdan Hareketleri Devam Ediyor

Alameda Cüzdan Hareketleri Devam Ediyor

 

Son günlerde Alameda coin cüzdanındaki hareketlilikler devam ediyor. Bu alana yatırım yapan insanlar heyecanla ne olacağını beklemeye başladı.

10 milyon dolardan daha fazla 1 Inch token alınan Alameda’nın hesabındaki hareketlilik son gaz devam ederken bugün de bazı tokenler satılmaya başlandı. İlk olarak USDT ve Ethereum’a çevrilen tokenler son aşamada ise Bitcoin’e dönüştürüldü.

İflas eden Alameda FTX şirketinin son zamanlarda takip edilen farklı hamleleri durmaksızın dikkat çekmeye başladı. Bu alana yatırım yapanlar da bu hamleleri merakla kontrol etmeye başladı. Gece boyunca bazı tokenler, ethereum ve USDT’ye çevrildikten hemen sonra Bitcoin’e çevrildiği de fark edildi.

Bitcoinler 4 Ayrı Cüzdana Bölündü

Gece boyunca satılan tokenlerin LDO, MATIC, UNI ve bazı Ethereum tokenleri olduğu fark edildi. Ardından bunlar paralar da  btc’ye çevrildi.  Kripto para borsasında analizleri ile tanınan ZachXBT şirketin Bitcoinleri topladığını ve 4 ayrı cüzdana aktardığını belirledi. Ayrıca hesaplanan rakamlar ile beraber bu miktarın 800 bin dolar tuttuğu söyleniyor.

Alameda research olarak bilinen Coin’nin paralarının 4 ayrı cüzdan aktarılması kripto dünyasının gündemine ateş gibi düştü. Bütün bu hareketlenmelerin ise FTX CEO’su SBF’nin kefalet paketinin tutuksuz yargılanma kararının hemen ardından gerçekleşmesi de dikkatleri üzerine çekti.

Bu Hareketlerin Temelinde Mikser Kullanılması Da Şüphe Uyandırdı

Alameda’nın yapmış olduğu bu hareketlerim kim tarafından yönetildiği henüz bilinmiyor. Ancak fonları ve cüzdanları kullanmak için farklı türlerde mikserler kullandığı ortaya çıktı. Bu durum da kripto ile ilgilenenleri şüpheye düşürdü. Bilindiği üzere bu mikserler karıştırma durumunun kim tarafından yapıldığının bulunmasını oldukça zorlaştırıyor. Kripto paraların hareketlerinin gizleniyor olması da aynı zamanda dikkatleri üzerine topladı.

Bu hareketler de en çok dikkat çeken durum ise FTX şirketinin iflas etmesinin ardından borsanın hack’lenmesiydi. Borsa hack’lenerek 352 milyon dolarlık fon bir anda çalındı. Bu paranın kim tarafından çalındığı hala belli değil.

Bu olayla beraber alameda research kimdir soruları da merak edilmeye başlandı. Kripto gündeminde sıcak haberler bu şekilde devam etmeyi sürdürüyor.

YORUMLAR YAZ