• YARIM ALTIN
  2.332,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  12,8114
  % -0,06
 • € EURO
  14,5058
  % 0,10
 • £ POUND
  17,0973
  % 0,09
 • ¥ YUAN
  2,0147
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1726
  % 0,33
 • BITCOIN/TL
  743509,354
  % 4,04
 • BIST 100
  1.808,79
  % 1,82

Nasdaq Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Nasdaq Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Borsa konusunda son zamanlarda adından çokça bahsettiren bir başlıkta Nasdaq’ tır. Yatırımcı ve borsayla ilgili büyük küçük her bireyin bildiği ya da bilmesi gereken konulardan biri olarak karşınıza çıkar. Nasdaq nedir ve borsadaki konumuyla ilgili detaylı bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Günlük borsa akışı içerisinde yer alan Nasdaq, birçok yatırımcı ve borsa ilgilisi bireylerin takip etmekte oldukları bir yapıdır. Global piyasalarda bir sistem düzeni sağladığını ve hisse senetleri altında değerlendiğini görmüşsünüzdür.

Nasdaq Tanımı

ABD (Amerika Birleşik Devletleri) ‘ ye ait olduğu bilinmekle birlikte elektronik ve otomatik özelliğe sahip bir borsa başlığıdır. Merkezi, New York Times Meydanı olduğu bilinmektedir. Bu borsada yapılacak işlemler elektronik ortam gerçekleştirme imkanı sağlamaktadır. 1971 yılından günümüze kadar borsa piyasası olması sebebiyle, güçlü bir geçmişi ve sağlam temeller üzerine kurulduğu arı bir gerçektir. Yapılan ve yapılacak bütün işlemler hisse senetleri üzerinden gerçekleştirilir.

Özellikler Ve Ayrıntılı Bilgiler

Global ekonomi piyasalarında en önemli borsalardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Tüm işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirerek aktif olunan ortamda herkes için yüksek güvenlik tertibatı sağlar. Nasdaq borsası, önde gelen teknoloji firmalarını birbirine zincir gibi bağlayan bir piyasa ortamı oluşturmayı amaç edinir. Dünya ekonomisinde yer alan büyük, orta ya da küçük sistem içinde kendine yer edinerek sistemde varlığını sürdürmeyi amaçlamaktadır. Aktif Nasdaq borsa piyasasında yer alan 3000’in üzerinde firma olduğunu dile getirmek kesinlikle mümkündür. 7 gün 24 saat esaslı bu borsa sürekli fiyat değerlendirmesi içerisinde yer alır.

Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Her ne kadar karlı ya da güzel bir getirisi olacağı düşünüldüğü zaman bu yatırım kararını vermek yine yatırımcıya kalıyor. Eğer yatırım konusunda bilgili olduğunuzu düşünüyor ya da bir piyasa uzmanıysanız, artısıyla eksisiyle kısacası her yönden değerlendirme yapmanız gerekir. Elektronik ortamda gerçekleştirilecek işlemlerle internet üzerinden hisse senedi almak çok kolay, kullanışlı ve en çok tercih edilmesiyle bilinmektedir. EFT ya da havale gibi işlemler yine elektronik ortamda para yatırma gibi işlemlere ekstra zaman harcamaya gerek kalmayacak.

 

 

YORUMLAR YAZ
Araç çubuğuna atla