• YARIM ALTIN
  8.386,00
  % -0,01
 • AMERIKAN DOLARI
  32,9436
  % 0,11
 • € EURO
  35,8455
  % -0,10
 • £ POUND
  42,5738
  % 0,02
 • ¥ YUAN
  4,5268
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3777
  % 0,78
 • BITCOIN/TL
  2206813,638
  % -0,73
 • BIST 100
  11.090,25
  % -0,74

Meme Coinler Değerli mi?

Meme Coinler Değerli mi?

Meme Coinler Değerli mi? Doge Shiba Coin Geleceği Nasıl?

Dogecoin meme coin kripto para piyasasında önemli gelişmelerle beraber anılıyor. Gelecekte Shiba Coin gibi meme coinler ne durumda olacak sorusuna kapsamlı bir yanıt verilebilir.

Meme Coinler Nasıl Popüler Oldu?

İlk meme coinler 2013 senesinde görülüyor ve popüler hale gelmeleri 2021 yılını buldu. Elon Musk gibi yatırımcı ünlülerin reklamlarının etkisiyle meme coinlerin değeri arttı. Günümüzde büyük kripto para piyasalarını zorlayan meme coinlerin gelecekte değerinin ne olacağı merak ediliyor.

Dogecoin Ciddiye Alınacak mı?

Piyasa yorumcularına göre Dogecoin günümüzde çok fazla konuşmaya değer durumda değil. Ancak es geçilmemesi gereken durum, piyasadaki büyük şirketlerle paralel bir piyasa değerlemesine sahip. Pek konuşulmaya değer kripto para olmamasına rağmen piyasadaki güçlü varlığını sürdürmesi, Doge Coin miktarıyla bağdaştırılıyor. 132.67 milyar Dogecoin’in dolaşımda olması gücünü aldığı yeri de gösterir nitelikte.

Bazı piyasa yorumcularına göre Dogecoin sosyal alanda kendini daha çok belli eden meme coinlerden olacak… Son dönemlerdeki dalgalanmayla piyasa değeri düşse de meme coin türleri arasında merak edilen çeşitlerden denebilir.

SHIB Neden Bu Kadar Popüler?

Yatırımcıların sosyal medya açıklamalarıyla reklam değeri kazanması Shib değerini etkileyen faktörlerden biri oldu. Shiba Coin piyasa değerinin artışı yine Elon Musk açıklamalarıyla yakından alakalı denebilir. Doge’nin değer kaybında etkisi olduğu düşünülen Shiba Coin için perakende yatırımcıları teşvik eden bir yön de görülebilir. Farklı meme coinlere yönelen yatırımcılar için Shiba coin ideal kripto para seçeneklerinden biri denebilir.

Meme Coin Neden Ortaya Çıktı?

Kripto para piyasasının genişlediği noktada piyasanın devam edebilmesi için yedek piyasalara ihtiyaç olmuştur. Gelişimin bir parçası olarak meme coinler başta pek istenmese de giderek değer kazanmıştır. Dolaşımdaki tamamlayıcı etkileri devam etmekte, yeni gelişmelerde de bazen belirleyici olabilmektedir.

Dogecoin Neden Farklı?

Dogecoin meme coin çeşitleri arasında en büyük yere sahip olsa da ilk ortaya çıkışı daha farklı denebilir. Dogecoin’in ortaya çıkış amacı kripto paralarla dalga geçmekti. Bitcoin gibi ana akım para birimleriyle dalga geçmek için yaratıldığı biliniyor. Bu da piyasada dengelerde etkili olduğunu gösterecektir.

Shiba Coin Geleceği Ne Olacak?

Dogecoin’in bugünkü en büyük rakibi Shiba olarak biliniyor. Piyasada toplam meme coin çeşidinin 200’den fazla olduğuna bakılırsa Shiba Coin geleceği çok da tahmin edilemiyor.

 

YORUMLAR YAZ
Exit mobile version