• YARIM ALTIN
  8.402,00
  % 0,16
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8549
  % -0,04
 • € EURO
  35,6726
  % -0,11
 • £ POUND
  42,4072
  % -0,10
 • ¥ YUAN
  4,5154
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3737
  % -0,05
 • BITCOIN/TL
  2151435,453
  % -3,50
 • BIST 100
  11.089,53
  % -0,74

PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu?

PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Emekliye kefilsiz ve şartsız olmak üzere PTT üzerinden kredi veriliyor. Emeklilerin ekonomik anlamda kendilerini iyi hissetmeleri için büyük bir avantajdır. %1.09 oranında faizsiz kredi oranı veriliyor. 80.000 TL’ye varan kredi imkânları vardır. Kredi ihtiyacı olan emekliler, imkânlardan haberdar olmalıdır. Çünkü yaşlı olan bir bireyin, insanlardan borç alması zor bir yaşam standartı oluşturur.

Bunun yerine PTT’nin sınırsız imkânlarından yararlanabilir. Emekli maaşlarını PTT üzerinden alarak doyasıya kullanabilirsiniz. Ayrıca faizsiz olması insan psikolojisi olumlu yönde etkiliyor. Evinize en yakın PTT’ye giderek bu imkândan yararlanabilirsiniz. Banka tarafından emekliye özel ödeme planı oluşturulur. Kimlik ve buna benzer, banka tarafından istenilen belgeler ile başvuru yapılabilir.

Emekliye Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? 

Emekliye faiz kredibilitesine göre değişim gösteriyor. Kredinin tahsis oranı %5 payı olarak hesaplanabilir. Hesaplama sırasında sigorta dâhil edilmeyebilir. Alanında yetkin olan PTT, başvuru yapıldığı sırada bütün şartları ve ibareleri inceleyecektir. Çünkü faizsiz kredi için, emeklinin de bizzat PTT’ye gitmesi gerekiyor. Emekli PTT tarafından kendisine yöneltilen başvuru formunu doldurur.

Form üzerinden incelemeler yapılarak başvurunun kabul edilip edilmediğine dair bir mesaj gelir. Ödeme seçenekleri kişinin kredi ödeme geçmişine göre değişir. Bazı emekliler 3 ay ödeme yapmadan faizsiz kredi imkânından yararlanabilir. Faizsiz kredi alındığı andan itibaren emeklinin ihtiyaçlarına harcanabilir. Alınan faizsiz krediyi Türkiye’nin her tarafında kullanabilirsiniz. Ödemeler aylık taksit seçenekleri ile yapılabilir.

Emeklinin Avantajları Nelerdir?

 Emekliler maaşını anlaşmalı olan bankalar aracılığı ile PTT’den alabilir. PTT tarafından emekliye sunulan fırsatlar banka sistemi ilet gerçeğe dönüşüyor. PTT tarafından sunulan formu doldurduktan sonra olumlu sonuç gelir ise yaklaşık 80.000 TL’ye kadar kredi imkânı veriliyor. Bazı anlarda ise 50.000 TL’ye kadar kredi seçeneği sunuluyor.

Burada net bir rakam söylemek mümkün değildir. Belirtilen rakamlar tahmini rakamlardır. Gerçek kredi miktarını birebir PTT’ye giderek öğrenme şansınız vardır. Bu nedenle zaman kaybetmeden faizsiz kredinin avantajlarından yararlanılabilir. Acil nakit para ihtiyacı olanlar, maddi açıdan kötü duruma düşmemek adına başvuru yapabilir. PTT’nin faizsiz kredi verme zamanını takip ederek, fırsattan yararlanılır.

Emeklinin Faizsiz Kredi İle Yapabilecekleri 

PTT emeklinin ekonomik durumuna destek oluyor. Birçok emekli, yaşlılık nedeni ile birden fazla imkândan mahrum kalabilir. Fakat PTT faizsiz kredi seçeneği ile adeta emekliye destek oluyor. Faizsiz kredi de tahmini rakam olarak en alt limit 2000 tutarında ise en üst limit 36.000 olarak biliniyor. 0.69 aylık akdi faiz oranıdır.

Eğer emekli olan birey, 2000-10.000 aralığında bir harcama yaparsa her ay kendisine eklenir. PTT faizsiz kredi için başvuru yapmak, yas aralığını da beraberinde getiriyor. Yalnızca 80 yas ve altı olan bireyler faizsiz kredi için başvuru yapabilir. Örneğin 79 yaş faizsiz 3 yıl kredi alamaz yalnızca 2 yıl kredi alabilir.

YORUMLAR YAZ