• YARIM ALTIN
  7.815,00
  % -0,78
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6468
  % -0,47
 • € EURO
  34,9815
  % -0,77
 • £ POUND
  41,3776
  % -0,73
 • ¥ YUAN
  4,5011
  % -0,59
 • РУБ RUBLE
  0,3747
  % 1,36
 • BITCOIN/TL
  2132649,260
  % -1,25
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76
 • YARIM ALTIN
  7.815,00
  % -0,78
 • $ DOLAR
  32,6468
  % -0,47
 • € EURO
  34,9815
  % -0,77
 • £ POUND
  41,3776
  % -0,73
 • ¥ YUAN
  4,5011
  % -0,59
 • РУБ RUBLE
  0,3747
  % 1,36
 • BITCOIN
  2132649,624
  % -1,25
 • BIST 100
  10.47
  % 0,76

Enpara’yı Hangi ATM’lerden Ücretsiz Kullanabilirim?

Enpara’yı Hangi ATM’lerden Ücretsiz Kullanabilirim?

Enpara’nın ATM’lerde ücretsiz kullandığını görmek çok heyecan verici. QNB Finansbank sözleşmesi kapsamında ücretsiz kullanılabilen ATM’ler bulunmaktadır. ATM’lerin ne olduğuna ve koşullarının neler olduğuna daha yakından bakacağız.

Enpara Nedir?

Enpara, internetin yaygınlaşması ve dijital servislerin yoğunlaşması sonrasında sıklıkla aradığımız adreslerden biri haline geldi. Şimdi, bir banka veya bankacılık uygulamasının internetin yaygınlaşmasıyla ne ilgisi olduğunu düşünüyorsunuz? Ama tanımına bakarsak daha iyi anlayacağız. Enpara, QNB Finansbank tarafından oluşturulmuş sanal bir bankadır. Henüz şube yok.

Peki, şube yoksa ATM de yok mu? Bu durumda hangi Enpara ATM’lerini ücretsiz kullanabilirim? Bu uygulamayı veya sanal bankacılığı kullanmak isteyenlerin özellikle merak ettiğini biliyoruz. Artık şaşırmanıza gerek yok çünkü bu yazımızda size hemen hemen tüm bilgileri anlatacağız.

Enpara’nın Şubeleri Var Mı?

Sonuçta, dijital bir bankacılık sisteminden bahsediyoruz. Yani Enpara ATM’leri sokakta ya da bankaların önünde değildir. Evet, tüm işlemler online olarak gerçekleştirilir ve tüm fonksiyonları mobil uygulama veya internet üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Ancak bir noktada paranızı çekmek veya yatırmak istiyorsunuz. Fiziksel bir kart aldığınızı zaten biliyoruz. Ve elbette ATM’leri kullanabilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey hangi ATM’yi kullanacağınızı bilmek. Her iki anlaşmalı bankanın da tüm işlemler için ATM’si bulunmakta olup, QNB Finansbank bu konuda ayrıcalıklar sunmaktadır.

Enpara Ücretsiz Hangi ATM’lerde Kullanılabilir?

Gelelim en merak edilenlere. Yazıyı baştan okuduysanız tüm QNB Finansbank ATM’lerinden ücretsiz hizmet alabileceğinizi tahmin etmişsinizdir. QNB Finansbank ATM’lerinde ücretsiz olarak para çekebilir, para yatırabilir ve daha birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu işlemleri yapmak için artık ATM’ler kullanılıyor. Başta da söylediğimiz gibi QNB Finansbank projesinden bahsediyoruz.

1- QNB Finansnank ATM’si

Enpara hesabınızla ilgili tüm işlemleri QNB Finansbank ATM’lerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz, bu herhangi bir iş olabilir. Ancak, kendinizi bir ATM sınıfıyla sınırlamak yeterli değildir. Bu amaçla Finansbank ile anlaşmalar bulunmaktadır. Bu anlaşmalar sayesinde farklı ATM’lerde belirli bir limit dahilinde işlem yapabilirsiniz.

2-DenizBank ATM’si

İşlem limitleriniz dâhilinde kullanabileceğiniz DenizBank ATM’leri, Enpara’da hangi ATM’lerin ücretsiz olduğu sorusuna verebileceğimiz ilk yanıttır. Ancak sınırsız işlem imkânı sunulmamaktadır. Dediğim gibi, işlemlerinizin limitleri dâhilinde kalmak şartıyla ayda üç kez para çekebilir veya yatırabilirsiniz. Ödemelerinizi kredi kartı ile de yapabilirsiniz.

Buradaki çizgi çok net. Ayda sadece 3 ücretsiz kullanım vardır. Daha sonra belirlenen komisyona eşit bir komisyon ödemeniz gerekir. Ek bilgi: Evet, ayda 3 işlem limiti vardır ancak sorgulama limiti yoktur. DenizBank ATM’lerinden kredi kartı borç durumu, limit bilgisi, hesap bakiye durumu gibi bilgileri herhangi bir kısıtlama olmaksızın talep edebilirsiniz. Ayda üç kez limiti aşarsanız belirli bir komisyon ödemek zorunda kalacağınızdan bahsetmiştik. Bu sefer size bu komisyonların miktarı hakkında bilgi vereceğiz.

ATM Ücretleri:

 • Komisyon 1,04 TL + çekilen paranın %1,15’i para çekme için.
 • Komisyon 1,04 TL + yatırılan paranın %1,15’i.
 • Nakit çekme – %3,50 + 0,50 TL.
 • Borçların kredi kartı ile ödenmesi 1,04 TL + komisyon ödenen tutarın %1,15’i.

3-TEB ATM’si

Enpara ATM’leri için ücretsiz rehberimize devam ediyoruz. İkinci sözleşme bankasına geldik. İkinci banka ise TEB bankasıdır. Anlaşmaya göre Enpara işlemlerini TEB ATM’lerinden de ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Sınır yok. Limit hala 3 işlemle sınırlıdır. Bu, 4. işlemden sonra belirli bir komisyon ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Aslında bakarsanız DenizBank için geçerli olan tüm hüküm ve koşulların TEB için de geçerli olduğunu görebiliriz. Komisyon oranları değişmez.

Komisyon oranları da aynı şekilde belirlenir ve aynı ay içinde yapacağınız 4. işleminizde bu fiyatları dikkate almanız gerekir. Bir işlem için yetkilendirmeniz her ay güncellenir. Burada da 3 âdete kadar işlemi ücretsiz olarak yönetebilirsiniz. Tabii ki, diğer bankaları da kullanabilirsiniz. Ancak bu sefer ücretsiz kullanım durumunu unutmanız gerekiyor. Hizmetler doğrudan bir ücret karşılığında, yani bir komisyonla sağlanır.

 

YORUMLAR YAZ