• YARIM ALTIN
  8.395,00
  % -0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8732
  % 0,06
 • € EURO
  35,6498
  % -0,12
 • £ POUND
  42,4120
  % -0,03
 • ¥ YUAN
  4,5174
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3795
  % 1,51
 • BITCOIN/TL
  2176177,333
  % -1,46
 • BIST 100
  11.026,97
  % -0,56

Sermaye Piyasası Kurumundan Radikal Karar

Sermaye Piyasası Kurumundan Radikal Karar

 

Son dönemlerde en çok konuşulan konular arasında Sermaye Piyasası Kurumunun aldığı şok karar yer alıyor. Yaşanan flaş bir gelişmeye göre Spk nın 7 önemli şirket ile ilgili çok önemli bir karar aldığı belirtiliyor. Bültenlerde son dakika olarak yaşanan bu olay ise alınan kararı net bir şekilde doğruluyor. Spk dan 7 şirketin borçlanma aracı ihracı başvurularına onay verildiği ortaya çıktı. Bu karar ise şirketlerin şaşkınlık yaşamasına neden oldu. Verilen bu onay kararı ise gündeme bomba gibi düştü. İsmi bilinen şirketler arasında ise ilk sırada Coca Cola yer alıyor. Sermaye Piyasası Kurulu kararınca bu 7 şirketin araç ihracı başvurularına onay verildiği belirtiliyor.

SPK dan 7 Şirket İle İlgili Son Dakika Karar

Sermaye Piyasası Kurulu haftalık haber bültenlerinde son dakika bir karar alındığı da ortaya çıktı. Alınan karara göre 7 şirketin boçlanma aracı ihraç başvurularına onay verildiği belirtildi. Spk dan alınan bu son dakika karar ise haftalık haber bültenlerinde ki yerini aldı. 7 şirket arasında ise Güven Varlık, Coca Cola, Oyak A.Ş, Nurol Yatırım Bankası yer alıyor. Bu önemli şirketler ile ilgili bir genel kurulu toplantısı yapan Spk dan önemli bir karar alındığı da belirlendi. Sermaye Piyasası Kurulu aldığı bu kararla beraber şirketlerin de rahat bir nefes almasına neden oldu.

SPK Bir Şirket İçin İdari Para Cezası Uygulayacak

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından alınan kararlar bu şekilde açıklanmış oldu. SPK ise bilinen bir şirket ile ilgili idari para cezası uygulanacağını da belirtiyor. Şok marketler zinciri hakkında yaşanan bu gelişme ise Spk tarafından alınan bir kararla birlikte ortaya çıktı. Bu mağaza ile alakalı olarak idari para cezası uygulanacağı belirtildi. Alınan bu kararın ise suç duyurusunda bulunulması sebebiyle kesinlik kazandığı belirtiliyor. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından alınan bu kararlar net bir şekilde açıklandı. Spk tarafından verilen idari para cezaları yapılan açıklama ile de duyuruldu. Şirket isimleri içinse SPK resmi web sitesi takip ediliyor.

 

YORUMLAR YAZ