• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2176045,739
  % -4,88
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Coin Takibi Nasıl Yapılır?

Coin Takibi Nasıl Yapılır?

Piyasanın takibinin büyük bir titizlikle yapılması kripto paralar da diğer tüm yatırım araçlarında olduğu gibi gerekiyor. Kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bununla beraber buna da dikkat etmezseniz gerekmekte olup dikkat edilmez ise yatırımlarınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Güncel kripto paraları haber sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

Kripto para sektörü gün gün büyüyor. Kripto para piyasasında sağlıklı bir şekilde yatırım yapabilmek için en azından minimum düzeyde bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Çünkü çok hızlı bir şekilde genişlemeye devam ettiğinden dolayı güvenilir alt yapıya sahip olmayan kripto paralara yatırım yaparak kaybetme ihtimaliniz de artmaktadır.

Kripto Piyasasını Anlık Olarak Takip Etmek Neden Önemlidir?

Çevresel etkenlerden çok kolay bir şekilde etkilendiklerinden dolayı takip etmek önemlidir. Kripto paralar 11 yıllık bir geçmişte ve 1 trilyon dolardan biraz daha fazla piyasa değerine sahiptirler. Anlık gelişmeler olduğundan aşağı veya yukarı yönde değerleri olmakta ve çok sert hareketler kaydedebilir. Kripto paraları anlık olarak takip etmek gerekmek olup çünkü fırsatlardan faydalanmak ve tehlikelerden korunmak için. Kripto para piyasasında anlık takip etmek gerekmektedir.

Anlık Piyasa Verilerinin Takibi

Piyasa verilerinin anlık değişimi geleceğin habercisi olabilir.  Yatırımcıların yükseliş veya düşüşleri çok daha önceden öngörmesi gerekmektedir. Bu fayda sağlayabilir.

Varlığın o an alınıp satıldığı ücrete fiyatı denir. Kripto para fiyatları çok çeşitli değişkenlere bağlıdır. Yükseliş veya düşüş yaşayabilir.

Arz ve talep kripto paralardaki fiyat hareketliliğidir.  Kesinlikle önemli bir rol oynar. Bundan dolayı kripto para haberlerinin kripto para piyasası üzerindeki etkisi göz ardı edilmemeli.

Bitcoin haberleri olumlu olduğunda çoğu durumda Bitcoin’in piyasa değeri yükselişe geçerken eğer ki olumsuz haber yapılıyorsa  piyasa  değeridüşüşe geçmektedir.

Kripto Para Analizlerinin Takibi

Kripto para piyasasında alım satım işlemlerinize yol gösterecek bir stratejiniz olması gerekir. Alım satım stratejisi için teknik analizi kullanıyor. Teknik analiz, kripto para birimlerinin geçmişteki hareketlerinden dolayı yeniler hakkında bilgi vermektedir.

Teknik analiz, bir takım verilerin yorumlanması sürecidir. Birimlerde elektrik tüketim ücretleri, madencilerin davranışları, aktif cüzdan verileri gibi teknik analiz yapılabilir. Teknik analiz için bilgi birikimine sahip olması gerekir.

YORUMLAR YAZ