• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  10.656,96
  % -0,18

Coinlere Ne Kadar Para Yatırılır?

Coinlere Ne Kadar Para Yatırılır?

 

Günümüzde insanlar arasında büyük bir popülarite kazanmış olan Bitcoin bir sanal paradır. İnsanların büyük kârlar elde etmesine olanak sağlayan Bitcoin borsasında aynı zamanda birden fazla alt coin bulunmaktadır. İnsanların çok merak ettiği konulardan biri olan Bitcoin’e ne kadar para yatırılmalıdır sorusu kişiden kişiye değişmektedir.

Birden Bütün Maddi Varlığınızı Yatırmayın

Sahip olduğunuz birikim bundaki en temel etken olacaktır. Asla paranızın tamamını yatırmamalı olası bir hızlı düşme dönemine yakalanmanız durumunda sizleri zora sokacak miktarlarda zarar etmemelisiniz. Bir diğer husus asla belli bir bilgi birikimi sahibi olmadan kesinlikle büyük miktarlarda yatırım yapmamalısınız. Bugün kesin bir ölçü olmamakla beraber birçok tahminler yürütülebilmektedir. Bu konuda internet platformlarında detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Grafikler bazen bazı düşmelerin ve bazı yükselmelerin habercisi olabilmektedir. Ve bu işin analizini yapan birçok güvenilir insanlar bulunmaktadır. Onların hangi coinin yükselebilir eğiliminde olduklarına dair yazıları ve videoları bulunmaktadır. Ama unutmamanız gereken en önemli konu asla kimse kesin olarak bu coin yükselecek diyemez. Bu durumda herkes kazanmış olurdu. Grafikler ve analizler sadece tahmin yürütmektedir.

Bütçenizi Sarsmayacak Bir Miktar Belirleyin

Sizlerde bu yüzden asla paranızın tamamını yatırmamalı belli bir miktar belirlemelisiniz. Bu sahip olunan bütçenin onda biri olunabilir. Örneğin 10 bin lira bir birikiminiz var ve Bitcoin borsasında yatırım yapmak istiyorsunuz. İdeal rakam bin lira olacaktır. Çünkü yüzde 50 oranlarında bir artış paranızı 1500 lira civarlarına yükseltecek 500 lira sizin için güzel bir para olacaktır. Hem çok risk almamış olacaksınız. Hemde bir kazanç elde etmiş olacaksınız. Ama yüzde 50 aşağı yönde bir hareket olduğunu düşünelim. Bu durumda ise 500 lira sizi çok sarsmayacak bir miktar olacaktır.

Borç Para veya Kredi Kartınızla Yatırım Yapmayın!

Bitcoin yatırımlarınızda asla hırsa kapılmamalı borç alarak veya kredi çekerek yatırım yapmamalısınız. Eğer böyle bir karar alsanız bile düşük rakamlarla oynayıp günü kurtarmanız daha mantıklı bir karar olacaktır. Kimse bir anda yüklü miktarlar kaybetmek istemez. Hele ki bir borcun altına gitmek koşuluyla asla yatırım yapmayın. Seçtiğiniz sitelerin de güvenilir olmasına dikkat ediniz. Dünya çapında çok güvenilir siteler bulunmaktadır bu siteleri tercih ediniz.

YORUMLAR YAZ