• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2185441,246
  % -4,62
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Ethereum 2.0 Nedir?

Ethereum 2.0 Nedir?

Ethereum 2.0 güncellemesi, Ethereum ağını, güvenli ve esnek bir duruma getirmek için tasarlanmış yapısal bir değişikliktir. Blok zinciri ağının ilk sürümünden yükseltme ile Ethereum daha ölçeklenebilir, daha güvenli ve daha hızlı olacak. Saniyedeki işlem sayısının (TPS) önemli ölçüde artması bekleniyor. Ethereum 2.0 yazılımı, sistem verimliliğini ve güvenliğini artırmak için birbirine bağlı birkaç güncelleme gerçekleştirdi.

Önerilen bu güncellemeler üç bölümde yapılmıştır. Önerilen güncellemeler listesinde ilk 1 Aralık 2020’de yayınlanan Beacon Chain oldu. Proof of Work (PoW) konsensüs algoritmasından Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçiş dahil olmak üzere işaret zincirleri, güvenliği daha da artırır. Ethereum 2.0 güncellemesinin ikinci aşaması “Birleştirme” olarak adlandırılıyor ve 2022’de gerçekleşecek. Adından da anlaşılacağı gibi, ana ağ ve işaret zincirinin birleşimi resmi olarak enerji verimliliğini artırır.

Hisse İspatı Ağında Stake Etmek Nedir?

Paylaştırmada, katılımcılar ödül kazanmak için PoS tabanlı bir blok zinciri ağında işlem doğrulama görevleri gerçekleştirir. staking, kullanıcıların madenciliğe benzer bir süreç izleyerek PoS blok zincirindeki işlemleri proaktif olarak incelemesini gerektirir. Minimum kripto para miktarını karşılayan tüm kullanıcılar, bir stake ödülü alarak işlemi onaylayabilir.

Ethereum 2.0 ağındaki doğrulama yazılımını etkinleştirmek için 32 ETH gereklidir. Bazı platformlarda, “Stake Kazançları” gibi ek özellikler, kullanıcıların bir DeFi sözleşmesi aracılığıyla Ethereum 2.0 ağına dolaylı olarak katılmalarını sağlar. Kullanıcılar kilitli ETH’lerinin bir kısmını bonus olarak alabilir ve ek jetonlar, ödüller, komisyon geliri, faiz ve daha iyi likidite alabilirler.

Ethereum 2.0 Staking Nedir?

Ethereum (ETH) Rock, Ethereum 2.0 ağına katılmak için “Ethereum 2.0 Staking” olarak bilinir. Blok ödüllerini almak için Proof of Stake Consensus Algoritması ile birlikte çalışır. Ethereum’un resmi açıklamasına göre, sisteme 32 ETH bağlayan herhangi bir kullanıcı, Ethereum 2.0 ağının doğrulayıcısı olabilir. Sistem tarafından bloke edilen ETH doğrulayıcıları karşılığında ETH doğrulayıcısı olmaya hak kazanan katılımcı, doğrulanan ve onaylanan her blok için ödüllendirilecektir. Katılımcılar, gerektiğinde kendi düğümlerini çalıştırarak blok doğrulayıcı olabilirler. Konu hakkında çok az bilgisi olan veya kendi node’ları ile etkileşim kurmak istemeyen kullanıcılar, çeşitli servis sağlayıcılar aracılığıyla ETH’yi bloke edebilirler.

YORUMLAR YAZ