• YARIM ALTIN
  7.816,00
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3110
  % 0,00
 • € EURO
  35,1795
  % 0,58
 • £ POUND
  41,5754
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  4,4546
  % -0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3585
  % -1,26
 • BITCOIN/TL
  2186360,196
  % 0,30
 • BIST 100
  10.427,48
  % 2,58

Kripto Para Portföyünüzü Zenginleştirmek İçin 5 Altcoin

Kripto Para Portföyünüzü Zenginleştirmek İçin 5 Altcoin

Kripto para dünyasında sadece Bitcoin yoktur. Çok daha uygun olan birçok altcoin bulunur. Kripto para portföyünü zenginleştirecek altcoinler hangileridir? En iyi 5 altcoin önerisi;

 

 1. Ethereum (ETH)

 

2015 senesinde Vitalik Buterin tarafından ortaya çıkarılan Ethereum, kripto para dünyasında yeri büyük olan oldukça değerli bir tokendir. İkinci nesil orijinal blok zinciri diye anılır. Bitcoin’in insan merkezli sistemini baz almış ancak ek olarak akıllı sözleşme sistemini de içine dahil etmiştir.

 

 1. Ripple (XRP)

 

Fikri 2004 yılına ortaya çıkışı 2012 yılına ait olan, bir ödeme ağ platformu olan Ripple’ın diğer kripto paralardan farklılaştıran en önemli farkı, merkezi bulunan bir paradır. Düşük maliyetli ve hızlı gönderim olanakları Blockchain teknolojisinin getirisidir. En çok tercih edilen altcoinler arasındadır.

 

 1. Litecoin (LTC)

 

Eski bir Google personeli olan Charlie Lee’nin çıkardığı, açık kaynak kodlu bir kripto para olan Litecoin, piyasaya sürülmesinden sadece 6 gün sonra aktif bir ağ olmuştur. Sistemdeki adı kısa haliyle LTC olarak tanınan Litecoin’in en önemli farkı ağdaki ödeme sisteminin varlığıdır. Para transfer işlemi de yapıyor olması ve de bunu çok az bir maliyetle yapması dikkat çeken yönüdür. Bitcoin mantığını örnek alsa da farklı tarafları da vardır. Litecoin’in en önemli farkı, Litecoin madenciliğidir. Kişilerin kendi bilgisayarları üzerinden madencilik yapmalarına olanak sağlar.

 

 1. Stellar Lumens (XLM)

 

Kripto para dünyası ve reel ekonomi dünyası arasını doldurmak amaçlı olarak 2014 senesinde başlatılmıştır. XLM olarak kripto dünyasında bilinen Stellar Lumens, Stripe, IBM ve Deloitte gibi büyük firmalarla ortak işbirliği yapmış olması ile tanınır. Stellar Lumens, banka, insan ve ödeme sistemlerini aynı platformda toplamak ve dünyanın tek dijital ödeme yolu olmaktır. Bir Peniden daha az bir işlem ücreti aldığı için ve de istediğiniz kişiye, istediğiniz zamanda, güvenilir ve hızlı bir şekilde para gönderimi yapma şansı vermesi Stellar Lumens, zaman içinde Western Union’ı bile devre dışı hale getirmiştir.

 

 1. Avalanche (AVAX)

 

Kısa adıyla AVAX olarak bilinen Avalanche, yakın bir zamanda, 2020 yılında piyasaya dahil olan bir altcoindir. Klasik bir blok zincirinden öteye geçerek bir alt ağ olarak tasarlanmış olan AVAX ile işlemler 3 saniyenin altında bir sürede gerçekleşmektedir. Son yıllarda en çok umut vadeden altcoin olarak şimdiden kendini göstermeye ve yükselişe geçmeye başlamıştır.

YORUMLAR YAZ