• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2176045,137
  % -4,88
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Papara Card İle Hangi ATM’den Para İşlemleri Yapılır?

Papara Card İle Hangi ATM’den Para İşlemleri Yapılır?

 

Papara Card; 2016 yılında kurulan, parasal işlemlerin kolaylıkla gerçekleştirilebilen bir platformdur. Ancak parasal işlemler gerçekleştiren bir platform olmasına rağmen bir banka değildir. Papara internet üzerinden 7/24 alışveriş yapmayı, ödemeyi, döviz alma ve döviz satma veya para transferi gibi çeşitli finansal işlemler yapılan dijital cüzdandır. Papara, Master Card altyapısı ile hizmet sunar. Bu sayede Papara Card ile alışveriş ve banka ATM’lerinden çeşitli işlemler yapılabilir.

Master Card altyapısı ile hizmete sunan Papara Card kullanıcılarına tüm dünyada kullanılabilme imkânı sunar. Ayrıca Papara Card kullanıcılarından kart ücreti, kullanım ücreti tahsil etmez. Papara Card ön ödemeli bir kart şeklindedir. Karta önceden para yüklendiğinde harcamalar kart üzerinden yapılırsa kartta bulunan mevcut bakiye eksilir. Papara Card kullanabilmek için kişinin en az 13 yaşında olması gerekir.

Papara Hesabını Nasıl Açarım?

İlk olarak internet sitesi üzerinden veya Papara mobil uygulama üzerinden Papara hesabı aç bağlantısına tıklayarak üyelik oluşturulur. Daha sonra iletişim ve kimlik bilgileri eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra cep telefonu veya e-posta adresi ve oluşturulan şifre ile Papara hesabına giriş yapılır.

Papara Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Papara uygulaması üzerinden kart başvurusu yapılır. Hesap üzerinden giriş yaptıktan sonra Papara Card Bağlantısına tıklamanız, açılan sayfa üzerinden yeni kart seçeneği ile kart talebi oluşturabilirsiniz. Girilen adrese yaklaşık olarak ortalama 10 iş günü içerisinde kurye ile kart teslimi yapılır. Kart teslim edilirken sözleşme imzalanması gerekir ve bu yüzden yalnızca başvuruyu yapan kişiye kart teslimi yapılır.

Papara ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Papara, kullanıcılarına çeşitli finansal işlemleri tek bir noktadan yapabilme imkânını sunar. Papara kullanıcıları kendi banka hesapları üzerinden Papara hesaplarına havale ve EFT yoluyla para yatırabilir. Ayrıca para yatırma işlemi ücretsizdir.

Papara hesabından kayıtlı olan banka hesabına para transferi yapılabilir. Ayrıca para çekme işlemi de ücretsizdir. Papara uygulaması üzerinden fatura, ulaşım, oyun gibi benzer ödemeleri ek ücret veya komisyon ücreti alınmadan ödeme yapılabilir. 18 yaşından büyük olan Papara kullanıcıları uygulama üzerinden döviz hesabı açarak döviz alma ve döviz satma işlemleri yapabilir.

Papara Card ile Hangi ATM’lerden Para İşlemleri Yapılır?

Papara Card kullanımının basit ve güvenli alt yapı hizmeti sayesinde son zamanlarda internet üzerinden alışveriş ve oyun ödemelerinin yapılmasında aktif kullanım gösteriyor. Papara Card kısa sürede fazlaca kullanım göstermesinden dolayı ülkemizdeki tüm bankalarla anlaşmalıdır. Papara Card kullanıcıları ülkemizdeki tüm bankamatikler üzerinden para işlemlerini yapabilir.

Tüm bankaların ATM’lerinden para işlemleri yapılabilmesi ile ATM arama sorunu da ortadan kalkmış olur. Papara Card ile para yükleme, para çekme gibi işlemler için ilgili olan bankanın ATM’leri üzerinden para işlemini yapacak olan kişiden 5 TL gibi küçük bir komisyon ücreti alınabilir.

YORUMLAR YAZ