• YARIM ALTIN
  7.821,00
  % -0,62
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3027
  % -0,02
 • € EURO
  35,1700
  % 0,60
 • £ POUND
  41,5889
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  4,4557
  % -0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3581
  % -1,36
 • BITCOIN/TL
  2184298,278
  % 0,17
 • BIST 100
  10.424,48
  % 2,55

Tron ( TRX ) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Tron ( TRX ) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

 

Kripto para dünyası oldukça geniş bir ağa ve birçok elektronik paranın işlem gördüğü bir platformdur. Bu platformun bir üyesi de Tron (TRX ) ‘dir. Singapur menşeili bir elektronik para birimi olan Tron; belirli bir merkeze sahip olmamasıyla öne çıkar. Tron coin elektronik parasını ortaya çıkaran ve halen ceosu olan isim ise Justin Sun’dır.

Tron; Kripto para borsasında oldukça aktif bir şekilde işlem gören elektronik para birimlerinden birisidir. Birçok elektronik para birimleriyle ortak özelliği altyapısının Blockchain mekanizmasının varlığıdır. Dijital ortamda içerik ve yeni şeyler üreten kişilerin rahatlıkla ödeme ve emeklerinin karşılığını alma hedefini güder.

Tron (TRX) Alma Yöntemleri

Eğlence sektörü için oluşturulmuş Tron coin; internet ortamında yeni düzenlemeler ve içerikler oluşturan kişilerin güvenilir ve rahat bir ortamda emeklerini karşılığını almasını hedefler. Üreticilerin belirli bir merkez olmadan istedikleri her türlü içeriği paylaşma ve üretme imkânı veren Tron coin bu yönüyle diğer elektronik para birimlerinden ayrılır. Ülkemizde kendi para birimimiz olan Lira ile Tron alımı yapılır. Oldukça kolay ve sorunsuz bir şekilde alım yapılabilen TRX; uzun prosedür ve yetki gibi sıkıntılı işlerle uğraşma derdini ortadan kaldırmıştır.

Kendine ait geniş bir içerik yayınlama ağı bulunan Tron; kendi ağında yayınlanan yeni ve istenilen her türden bilgi ve belgelerden ya da eğlenceli video veya diğer paylaşımlardan kesinlikle ücret istemez. Kendi ağında yayınlanan dijital içeriklerin diğer kişilerce de beğenilmesi ve yardım ya da bağış gibi sosyal olanakların sağlanmasını da amaçlar. Kullanıcıların sistemde yayınlayabildikleri içerikleri Tron sisteminin TRX elektronik para birimi üzerinden satışını sağlama hedefi vardır. Bu uygulama faaliyete geçtiği takdirde kullanıcılar böylelikle kazançlarını elde edebilecektir.

Tron (TRX) Avantajları Nelerdir?

Diğer elektronik para birimleri gibi faaliyet gören Tron daha çok eğlence ve yeni içerikler yayınlanması için kullanıcılara ortam hazırlamıştır. Bu gibi faaliyetlerle herhangi bir yere bağlı kalmadan kullanıcılar kendi kazandıkları elektronik paraları elde edebilecektir. Geniş bir sisteme sahip olan Tron ağ platformu kullanıcılara bazı önem arz eden durumlara karşıda garanti verir. Sisteme yüklenen her yeni sunulan bilgi, belge veya video gibi içerikler güvence altına alınmıştır. Çalınma ve silinme gibi durumlara karşı Tron sistemi geniş önlemleri almıştır.

Tron hedeflediği bu sistemi tamamıyla oluşturabilirse diğer elektronik paralara göre çok avantajlı bir coin durumuna gelecektir. Aktif ve faaliyeti süren Tron coin piyasada yaklaşık olarak 65 milyar coin civarındadır. Toplam tron coin miktarı ise 100 milyar coin civarında kaydedilmiştir. Bitcoin ve diğer alt coinler kadar önemli bir paya sahip olan Tron (TRX); kendi kurduğu piyasasını genişlettiği takdirde gidişatı parlak bir elektronik para birimi olarak karşımıza çıkar.

YORUMLAR YAZ