• YARIM ALTIN
  7.939,00
  % 0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1762
  % -0,17
 • € EURO
  34,9981
  % 0,07
 • £ POUND
  41,1406
  % 0,17
 • ¥ YUAN
  4,4427
  % -0,19
 • РУБ RUBLE
  0,3632
  % 2,24
 • BITCOIN/TL
  2243739,305
  % 0,50
 • BIST 100
  10.656,96
  % -0,18

Dolar Mı Euro Almak Mı Karlı  

Dolar Mı Euro Almak Mı Karlı  

 

Kar ticari bir kavramdır. Alım satım işlemi kar üzerinden dönmektedir. Yatırım yapa isteyenler kar elde edebilmek için genellikle çeşitli yollara başvurmaktadır. Bunlardan biri de döviz alımı olmaktadır. Dolar mı eruro almak mı karlı konusu sık sık gündeme gelir. Kar elde edebilmek için bir yatırı aracında kısa vadeli olarak düşünmek yanlış bir yol olacaktır. Bu yüzden uzun vadeli olarak düşünmek daha doğru bir kavramdır.

Dolar Kuru Euro’yu Geçebilir Mi?

Yakın tarihte bildiği gibi dolar kuru bir anda artarak Euro’yu geçti. Geçmişte hiçbir zaman böyle bir durum yaşanmamıştı. Geçici bir süre bu şekilde devam etti. Şimdi ise dolar kuru yine Euro’yu takip etmeye devam etti. Günümüzde bilinen birkaç yatırım aracı vardı. Örneğin sanal para, altın, gümüş ya da borsadaki hızla hareket eden başka hareketle yatırım aracı olarak kullanılmaya başlandı. Sanal para dediğimiz bitcoin ise bundan sadece biridir. Hızla artıp, aynı hızla düşmekte olan bu para birimi alım şartı yapmak isteyenleri tedirgin etti. Ülkemizde bu yüzden pek fazla talep olmadığını söyleyebiliriz. Anca dolar ya da Euro almak isteyenler için Dolar mı eruro almak mı karlı konusu akılları karıştırdı. Parasını dövize yatırmak isteyenler için özellikle belirtilmesi gereken konu ekonomistlerin yıl sonuna kadar bu durumun stabil olacağıdır. Ancak Dünya üzerindeki siyasi dengelerin her an hareketli oluşu bu konuda ne olabileceği konusunda da döviz almak isteyenler için bir soru işareti oldu.

Euro Ya Da Dolar Tercihi Hangisi Daha İyi Seçim Olabilir?

Her iki para birimi içinde bilinmesi gereken tek konu ülkemizde döviz olarak nitelendirilen Euro ve dolar almak her zaman karlı bir ticarettir. Ancak bu işlem için uzun vadeli olarak düşünmek doğrudur. Çünkü ticari manada kar elde etmek için dövizler tercih edilmez. Daha çok sanal paralar tercih edilir. Ama bu her zaman riskli bir durumdur. Bu açıdan bakıldığında Dolar mı eruro almak mı karlı konusunda akıllarda hiç soru işareti olmamalıdır. Her iki para birimi de zarar ettirmeyecektir. Her ne kadar dolar kuru ya da Euro sürekli hareketli olsa da uzun vadede yükseliş her zaman olmaktadır ve olmaya devam edecektir.

 

YORUMLAR YAZ