• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2229693,121
  % 0,18
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

 

Ev hanımları aktif bir gelire sahip olmadığı için birçok banka tarafından kredi başvuruları ret alıyor. Ev hanımları için kredi olanakları ve kredi veren bankalar da mevcuttur. Ev hanımlarına belli koşullar karşılığında finansman destek imkânı sunan bankalar günümüzde mevcuttur. Bazı bankalar gelir belgesi, herhangi bir evrak istemeden kimseyi kefil olarak görmeden kredi başvurusu gerçekleştirilebiliyor.

Sürekli olarak gelir sağlamayan ev kadınlarına özel finansman sağlamak amacı ile bankalar, değişik ve ilgi çekici kampanyalar düzenlemektedirler. Ev hanımlarına kredi alma imkânı sunan bir kaç banka mevcut. Bu bankalar; Garanti BBVA, Cepteteb, QNB finansbank Enpara, Aktifbank, Sekerbank, Denizbank, ING bank, Aktifbank en kolay sekil de kredi veren banklar listesinde yer alır.

Ev Hanımlarına Kredi Veriliyor

Ev Hanımlarına kredi vermek için bazı şartlar vardır. Evin durumunun ne olduğu ile alakalı duruma bağlı olarak bazen kefil istenebilmektedir. Kefil olmazsa kredi verilmeyebilir. Her banka belge istemeyebilir. Bazı bankalar kesin olarak belge ve kefil ister. Bu bankanın kendi sistemine göre değişkenlik gösterir.

Özellikle internet üzerinde yer alan kredi başvurularında zorlayıcı, insanları zor duruma sokabilecek taleplerde bulunulmamaktadır. Bazen kredi notunun düşük olduğu zaman dilimlerinde ek taleplerde bulunulabiliyor. Ek talepler bu durumda şart sayılabiliyor. Bankalara göre değişkenlik göstermesi ile birlikte ev hanımlarına kredi vermek için aranabilecek bazı şartlar vardır.

Ev Hanımlarına Kredi Vermek İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Ek gelir bayanında bulunmak mümkün olabiliyor. Varsa kira gibi ek gelirler bankalara sunularak kredi çekme isteğinde bulunulabilir. Herhangi bir gelir kaynağınız yoksa ve parayı tahsis edemezseniz banka evinize haciz gönderebilir. Daha doğrusu bu bilgileri en basta söyler iseniz size kredi vermeyebilirler. Bu yüzden mutlaka bir yerden gelirinizin olması gerekir. Düzenli geliri olamayan ev hanımları ek gelir beyan ederek kredi alabilirler.

Emekli maaşı, herhangi bir gelire sahip olmayan ev hanımları, anne ya da babalarından almış oldukları emekli maaşlarını bankaya sunabilmektedirler. Bu sayede bankalardan kredi alınabilir. Kefil göstermek, ek geliri olmayan ev hanımları kefil göstererek kredi alabilir. Kefil olarak göstermiş olduğu kişinin aldığı aylık ve kredi notuna bakılarak onaylanabilir. İpotek göstermede olabilir. Eğer ev hanımlarının üzerinde kayıtlı olan bir mal varlığı varsa bunları ipotek ettirilebilir.

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredi İmkânı

Ev hanımlarına kredi vermek ve yardım etmek için bankaların farklı çözümleri mevcut. KOSGEB kredi olanağı kadın girişimcilere destek olunması kapsamında olan kampanyadır. Ekonomik açıdan girişim yapmak isteyen kadınların iş kurmasına yardımcı olacaktır.

KOSGEB avantajlı şartlarda hibe kredi imkânı sunmaktadır. Bu konu kapsamında ev hanımlarının bir takım kurslara katılmaları istenmektedir. Ve bu kurslarda başarılı olmaları gerekir. Bu yönden maddi destek alma fırsatına sahip olmaktadır.

YORUMLAR YAZ