• YARIM ALTIN
  8.358,00
  % 0,43
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0599
  % 0,15
 • € EURO
  36,0291
  % 0,02
 • £ POUND
  42,8953
  % -0,02
 • ¥ YUAN
  4,5505
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3746
  % 0,28
 • BITCOIN/TL
  2106158,410
  % 1,22
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

Al Sat Yapabileceğiniz En İyi 5 Kripto Para

Al Sat Yapabileceğiniz En İyi 5 Kripto Para

Geleceğin parası olarak gözüken, birçok yatırımcının aklını karıştıran, geleceğin dünyasını şekillendiren kavram; Kripto Para! Al Sat yapabileceğiniz en iyi kripto para listesi aşağıdaki gibidir;

 

Bitcoin – BTC

 

Kripto para kavramını başlatan isim olan Bitcoin, halen en popüler kripto para olarak yerini korumaktadır. Dijital cüzdan ile kolay para aktarımı, dalgalanmalara rağmen fiyatı hep yüksekte kalması, büyük şirketlerin bile (Microsoft gibi) tercih etmeye başlaması, al sat işleminin kolaylığı, eski hatta ilk olması gibi etkenler ile hala en iyi kripto para hangisidir? sorusunun cevabı durumundadır.

 

Ethereum – ETH

 

Bitcoin’in ardından ikinci sırada yerini alan Ethereum, birçok yeni teknolojik gelişimi de içinde bulundurur. Bitcoinden en büyük farkı akıllı sözleşmedir. Bu sözleşme ile kullanıcılar aldıkları ethereumları bir dijital sözleşme ile yazılı hale getirmektedir. En önemli özellikleri; üçüncü şahısların dahil edilmemesi, hızlı işlem imkanı sunması, gelişmiş akıllı sözleşmeler sayesinde dolandırıcılık gibi durumlara karşı koruyucu olmasıdır.

 

Ripple – XRP

 

En hızlı işlem yapan kripto para olarak bilinen Ripple’ın özellikleri; para göndermenin oldukça uygun bir maliyette olması, çok kısa bir süre içinde dış kaynaklı işlemlerde bile hızlı gönderim sağlanabilmesi, arkasında Google Ventures gibi önemli yatırımcıların olması, sahip olduğu yüksek ölçeklenebilirlik durumuna sahip olmasıdır.

 

Litecoin – LTC

 

Bitcoin’e benzer özellikleri olan Litecoin’in tek farkı daha seri bir şekilde blok oluşturmasıdır. Litecoin’in özellikleri; İşlem hızı, para arzının büyük olması, algoritmasının daha kolay olmasıdır.

 

Basic Attention Token

 

Ethereum blok zinciri ile ortaya çıkmış bir kripto para olan Basic Attention Token, açık kaynak koduna sahip olan, dijital reklam tokeni olarak bilinir. Kullanıcısı olan kişiler, reklam verenleri ve yayıncıları ödüllendirirler. Reklama gösterdikleri ilgi sayesinde kullanıcılara ödemenin yapıldığı bir sistemdir. Piyasadaki değeri 584 milyon dolar civarındadır.

 

Günümüzde piyasada sayısız kripto para bulunmaktadır. Bunların en bilindik ve güvenilir olanlarından 5 tanesi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Al sat için en uygun kripto hangisidir? Kararı vermek hedeflerinize, planınıza, finans durumunuza ve beklentinize kalmış!

YORUMLAR YAZ