• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2227132,272
  % 0,26
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Altın Mı Dolar Almak Mı Daha Karlı 

Altın Mı Dolar Almak Mı Daha Karlı 

 

Yatırım yapmak her dönemde gündemde olan bir konu olmuştur. Geleceğin inşası için birikim yapmak oldukça önemlidir. Birikimin nereye ve nasıl yapılması gerektiği ise bireysel olarak tercih sebebi olmuştur. Ekonominin günden güne gösterdiği değişiklik insanlarda bir köşede param olmalı, birikim yapmalıyım isteği doğurmaktadır. Ancak çoğu zaman hangi yöne gideceğini bilemeyen kişiler yanlış kararlar verebilirler.

Altın Alarak Birikim Yapmak Mantıklı Mı?

 

Altın yüzyıllar boyu hem gözde takılardan olmuştur, hem de insanlar birikim yöntemi olarak altını tercih etmişlerdir. Altına yatırım yapmak mantıklı mı? Ne zaman altın almalıyız? gibi soruları sıklıkla duyuyor olabilirsiniz. Altın özellikle son zamanlarda değerine değer katmaya devam etmektedir. Bu durum da altını uygun fiyattan alan yatırımcısının kâr elde etmesini sağlamıştır. Kar elde etmek, yatırımcısına kazandırmak konusunda altın almak önemli bir etmen olsa da zamanlama ve yatırım kanalı bu bağlamda oldukça önemlidir. Altını elden alabileceğiniz gibi yatırıma dönüştürmek için bir tercih yöntemi olarak yatırım kanalı altın hesaplarını kullanabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz doğrultusunda alım-satıp yapabilirsiniz ve saklama konusunda düşünmeniz gereken bir durum söz konusu olmaz. Bu konuda çalıştığınız bankanın alım-satım kurlarına dikkat etmeniz gerekir. Karşılaştırma yaparak bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Dolar Almak Yatırım Yapmak İçin Mantıklı Mı?

 

Bir diğer seçenek olarak dünyanın en güçlü para birimlerinden biri olan dolara yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Ancak bunun için nasıl yapacağınızı iyi bilmeniz gerekir yoksa paranıza değer kaybettirebilirsiniz. Her ülkenin merkez bankasında belirli bir miktarda dolar bulunmaktadır. Dolar yatırımı yapmanın birçok yöntemi vardır, yatırım için size en uygun yöntemi seçebilirsiniz. Altın mı yoksa dolar almak mı daha mantıklı konusunda sizlere kullandığınız yöntemin ve zamanın önemini vurgulamamız gerekir. Doğru yöntemleri kullanarak hem altından hem de dolardan kar elde edebilirsiniz. Bu tamamen gidişatınızla alakalıdır ve iki yöntem de size istediğiniz kazancı sağlayabilir. Seçiminizi buna göre yapmanız gerekmektedir.

YORUMLAR YAZ