• YARIM ALTIN
  8.379,00
  % -0,54
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8722
  % 0,06
 • € EURO
  35,6707
  % -0,05
 • £ POUND
  42,4742
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,5178
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3788
  % 1,32
 • BITCOIN/TL
  2180787,234
  % -1,26
 • BIST 100
  11.039,97
  % -0,45

Argo Blockchain

Argo Blockchain

“Çarşambayı Bekleyin” Diyen Bitcoin Madencilik Şirketinin Hissesi İkiye Katlandı

Pek çok kişi kripto para madenciliği ile uğraşıyor. Bilinen ünlü madencilik şirketlerinden Argo Blockchain ise yaşadığı yükseliş ile gündemde.

Bilindiği üzere Argo Blockchain oldukça bilinen kripto para madenciliği şirketlerinden biri. Son zamanlarda ise şirket iflasın eşiğine gelmesi ile gündemde yer alıyordu. Ancak şu anda Argo Blockchain, hisse değerlerinde yaşanan yükselme ile gündeme geliyor. İflasın eşiğine gelmesinin hemen ardından şirket hisse satın alanlara Çarşamba gününü beklemelerine yönelik bir açıklama yapmıştı. Çarşamba günü ise beklenen haber geldi Şirket, Helios isimli madencilik tesislerinin Galaxy Digital tarafından satın alınacağını açıkladı. Bunun yanı sıra ise iflastan kurtulmak adına yeni bir kredi finanse edeceklerini duyurdu.

Hisse Değerlerinde Görülen %120 Artış

Argo Blockchain tarafından yapılan bu açıklamanın ardından şirket hisselerinin değeri yükselişe geçmiş durumda. Öyle ki, açıklamaların hemen sonrasında hisse değerlerinde %120’lik bir artış gözlemlendi. Bu yıl içerisinde oldukça yüksek bir değer kaybeden şirket için bunun oldukça iyi bir gelişme olduğunu söylemek mümkün. Bilindiği üzere şirketin hisseleri bu yıl %92 oranında değer kaybetmişti.

Yaptığı anlaşmalar ile değerini yükseltmeyi başaran şirket aynı zamanda var olan borcunu da azaltabilmek amacı ile çeşitli adımlar atıyor. Son zamanlarda yaşadığı zor günlerin ardından yaşanan gelişmeler şirketi ileriye taşıyabilecek nitelikte görünüyor. Argo Blockchain açıklamaları ardından güzel günlere doğru bir umut ışığını yakmayı başarmış durumda.

Kripto Para Madencileri Bu Yıl Neler Yaşadı?

Geçtiğimiz yıl hem Bitcoin hem de diğer altcoin projeleri için düşülerin yaşandığı bir yıl olarak karşımıza çıkıyor. Bu düşüşler piyasayı da oldukça etkilemiş durumda. Özellikle kripto para madenciliği şirketleri yaşanan düşüşlerin ardından büyük zarar etmeye başlayarak iflasın eşiğine geldi. Bunun yanı sıra pek çok şirketin de yine piyasada düşüş ve çöküşlere bağlı olarak iflas ettiğini söyleyebilmek mümkün. Dolayısıyla bu yıl kripto para borsası üzerinde yaşanan düşüşlerin madenciliği de büyük oranda etkilediği biliniyor. Buna bağlı olarak da kripto para madencilerinin zor zamanlar yaşadığı söylenebilir.

YORUMLAR YAZ