• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2083276,604
  % 3,23
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?  

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?  

Bitcoin’ e yatırım yapmak için öncelikle Bitcoin ticareti yapan kripto borsasına üye olmalısınız. Bitcoin piyasasına aşina olmayan ve güvenlikle ilgilenenler için tasarlanmış birçok kripto para borsası var. Bitcoin’e yatırım yapmak için borsa hesabınıza para aktarmanız ve ardından yatırım stratejinize göre Bitcoin satın almanız gerekir.

Bitcoin’e yatırım yapmak için bir döviz hesabına para eklemeniz ve sonrasında yatırım gelişiminize göre Bitcoin satın almanız gerekmektedir. Bitcoin fiyatlarındaki değişiklikleri düzenli olarak izlemek de çok önemlidir. Kripto para alışverişi yapmak için yeterli bilgiye sahip olmayan birinin Bitcoin piyasasında kar elde etmesi pek olası değildir.

Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Yöntemler Nelerdir?

Bitcoin’i kabul ettiğiniz her yerde ticarete başlayabilirsiniz. Bazı şirketler Bitcoin’i geçerli bir ödeme olarak kabul eder. Amazon, WordPress ve Metro gibi şirketlerdir. Hala bazıları var ama Bitcoin ile iş yapan bu şirketlerin ünlüleri var. Bu şirketler Bitcoin fiyatı düştüğünde alıp yükseldiğinde kabul edeceği bir yere satarak bir yatırım alanı oluşturabilirler.

Çevrim içi Bitcoin pazarı, Bitcoin satın almak isteyen herkese satılabilir. Nakit olarak Bitcoin almak isteyen bir alıcınız varsa değişim işlemi site üzerinden gerçekleşecektir. Bitcoin’i diğer kullanıcılara satarak karlı bir yatırım alanına dönüştürebilirsiniz.

Yerel Bitcoin işlemlerine yatırım yapılabilir. Bitcoin satarken toplulukta para kazanmak isteyenler tarafından kullanılan bir hizmet, dünyanın her yerinden anonim alıcılarla değil, yerel alıcılarla eşleştirilir.

Paranızı bir bitcoin yatırım şirketine yatırabilirsiniz. Doğrudan bitcoin ticaretine göre çok daha az riskli bir yatırım yöntemidir. Örneğin; Bitcoin yatırım ortaklıkları, hisse senedi ticareti yaparak para kazanmanızı sağlar. Şirketin tek işi bitcoin olduğu için hisse senedi fiyatı da bitcoin fiyatına bağlıdır.

Bitcoin Madenciliğine de Yönelebilirsiniz

Bitcoin madenciliğinden kazanç sağlayabilirsiniz. Karmaşık problemlerle yeni bitcoinler oluşturuluyor ve bu problemleri çözen madenciler, diğer bitcoin madencileri onları almadan önce bitcoinleri alıyorlar. Bitcoin madencileri, parayla bitcoin satın almadan bitcoin alırlar.

Bitcoin’i düşükten alıp yüksekten satmak en yaygın kullanılan yatırım stratejisidir. Ancak Bitcoin piyasasında fiyat hareketlerinin ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmek daha zor olduğu için bu stratejinin uzun vadeden ziyade kısa vadede uygulanması gerekiyor.

 

YORUMLAR YAZ