• YARIM ALTIN
  7.948,00
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1936
  % -0,16
 • € EURO
  35,0010
  % 0,03
 • £ POUND
  41,1464
  % 0,13
 • ¥ YUAN
  4,4419
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3634
  % 2,30
 • BITCOIN/TL
  2226429,179
  % -0,14
 • BIST 100
  10.644,97
  % -0,30

Bitcoin Madencileri Bütün Bitcoinlerini Sattı

Bitcoin Madencileri Bütün Bitcoinlerini Sattı

Bitcoin Madencileri Bütün Bitcoinlerini Sattı ve Uzmanlar Bunu Yorumladı

Bütün Bitcoinlerini satan Bitcoin madencileri gündeme düştü. Uzmanlar bunun ayı mı yoksa boğa mı olduğunu yorumlamaya başladı.

Bu haber ile gündeme düşen madenciler de bunun ayı mı yoksa boğa mı sinyali olduğunu düşünmeye başladılar. Çoğu yatırımcı bunun hakkındaki gelişmeleri takip etmeye başladı. Çabuk değişen ve insanların takip etmesini gerektiren coin borsası yine yatırımlarını şaşırtacak bir hamle ile karşılaştı. Analistler de bu gelişmeyi yorulamaya ve analiz etmeye başladılar.

Analistlerin Genel Yorumlaması Nasıl Oldu?

2022 yılında çıkarılan bu coinlerin tamamının bir anda satılması insanları hayrete düşürdü. Bunun ardından Bitcoin madenciliği kazancı da merak edilen sorular arasında yer almaya başlandı.  kripto paralarını analiz eden Messari analistleri 27 aralıkta resmi sosyal medya sayfaları vasıtası ile halka açık olan on madencilik şirketinin geçtiğimiz yılda 40, 7 Bitcoin ürettiklerini ve buna bağlı olarak da 40, 3 Bitcoin satışı gerçekleştirdiklerini belirttiler. Analistler de bu durumu yorumlarken Bitcoin’in kalıcı bir düşüşe geçebileceğini yorumladılar.

Aynı zamanda yaşanan bu durumların Etherum’uda etkileyebileceğini gösterdi. Bu değişimlere dikkat edilmesini yapılan analizlere göre akıllıca yatırımlar yapılması analistler tarafından önerildi. Analistlerin önerileri takip eden yatırımcılar ise güncel değişimlere göre yatırımlarını ne yapacaklarını düşünüyorlar.

Messari Analistleri Yalnız Değil

Kripto piyasasındaki bu değişimlere Messari analistleri gibi yorum getiren daha birçok analist yer alıyor.  Madencilerin harcamalarını düzenlemek için düşük kazançla hatta bazen zararına rezervlerini satabileceklerini iddia eden bu analistler bu tarz durumların fiyatlara negatif etki edebileceğini düşünüyor.

BitMEX CEO’su ise bu satışların sektörü çok fazla etkileyemeyeceğini söylüyor. Bununla beraber gündemde yer edinen Bitcoin madenciliği nedir sorusu da merak konusu olmaya başladı. Hatta her gün üretilen Bitcoinlerin tamamının satılmasının bile piyasayı hiç etkilemeyeceğini öne sürüyor. Arthur Hayes bir konuşmasında ise 2022 yılının son günlerinde Bitcoinlerin madencilerden uzun vadeli yatırımcılara doğru geçtiğini belirtti.

Ayrıca halka açık olan madenciler kripto paralardaki bu değişen düşüşleri artan madencilik tutarları nedeniyle 2022 yılını 4 milyar borçla bitireceği düşünülüyor. Bitcoin madenciliği hesaplamaları ile borçlanmaların değişebileceği de tahminler arasında yer alıyor.

YORUMLAR YAZ