• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2232476,558
  % 0,83
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Coinbase Dünya Çapında Adını Gösterecek

Coinbase Dünya Çapında Adını Gösterecek

Coinbase, uluslararası vadeli kripto para piyasasına giriş yapacaklarını duyurdu. Şirketin yeni platformu, ABD dışındaki ülkelerde vadeli işlemlere izin verilen ülkelerde kullanılabilecek ve Bermuda merkezli olacak. İlk etapta 5x kaldıraç oranıyla ve Bitcoin ile Ethereum vadeli işlemleriyle başlayacak olan platformda kısa sürede vadeli işlem yapılabilecek kripto varlık sayısının artması bekleniyor. Coinbase’un hamlesi, FTX’in iflas etmesinden sonra bu alanda oluşan boşluğu doldurma ve vadeli işlem pazarında pay alma çabalarının bir sonucu olarak görülüyor. Borsa SEC’in baskısı altında. İçeriden bilgi yöntemiyle hisse senedi sattıkları iddiasıyla açılan dava ve SEC’in düzenleyici baskısı, Coinbase’un karşı karşıya olduğu zorluklar arasında yer alıyor.

Coinbase, SEC’den aldığı yasal aksiyon öncesinde son bildirim alarak baskıyı hissetmekte. Bununla birlikte, borsa yeni bir yasal bildirim daha aldı. ABD federal mahkemesinde açılan bir davada, borsanın üst yönetim kurulunun içeriden bilgi yöntemiyle hisse senedi sattığı ve büyük kayıplardan kaçındığı iddia edildi. Bu iddiaların doğruluğu henüz kanıtlanmadı ancak bu durum Coinbase’un zorlu bir dönemden geçtiğini gösteriyor.

Coinbase Son Zamanlarda Düşüş Yaşıyordu

Coinbase, son zamanlarda SEC ile yaşadığı yasal sorunlar nedeniyle borsa değeri düşüşü yaşamıştı. Şimdi ise içeriden bilgi yöntemiyle hisse senedi satışı suçlamalarıyla karşı karşıya kalmış durumda. İddialara göre, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, COO’su Emilie Choi ve diğer yöneticiler, 2020’de hisse senedi satışı yapmadan önce şirketin kötü performansını başka bir yönetici ile paylaştılar ve bu sayede büyük kayıplardan kurtuldular.

Coinbase, bu iddialara şiddetle karşı çıktı ve “içeriden bilgiye sahip olmadan hisse senedi satmadık” şeklinde bir açıklama yaptı. Şirket, iddiaların doğru olmadığını kanıtlamak için gerekli hukuki adımları atacaklarını da belirtti.

Bu son olaylar, Coinbase’un düzenleyici baskılarla mücadele ederken içeride de bazı sorunlar yaşadığını gösteriyor.  Borsanın uzun vadeli büyüme potansiyeli hala güçlü ve kripto piyasasında lider konumunu koruyor.

Coinbase’un uzun vadeli büyüme stratejisi, kripto para birimlerinin yaygın kabulü için çalışmaya odaklanıyor. Borsa, daha fazla ülkeye hizmet vermeyi, daha fazla kripto para birimini listelemeyi ve müşteri tabanını genişletmeyi hedefliyor.

YORUMLAR YAZ