• YARIM ALTIN
  7.816,00
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3110
  % 0,00
 • € EURO
  35,1795
  % 0,58
 • £ POUND
  41,5754
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  4,4546
  % -0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3585
  % -1,26
 • BITCOIN/TL
  2186360,264
  % 0,30
 • BIST 100
  10.427,48
  % 2,58

Coinshares Analisti Madencilerin Elindeki Bitcoinler Bitiyor

Coinshares Analisti Madencilerin Elindeki Bitcoinler Bitiyor

 

Bitcoin 20.000 dolardan işlem görmeye devam ederken, fon yönetimi şirketi CoinShares’te analist olan Matthew Kimmel’den, düşüşlerin daha ne kadar devam edebileceğine dair önemli bir yorum geliyor. Katıldığı bir gösteri sırasında konuşan Kimmel, madencilerin elindeki Bitcoin’lerin tükenmekte olduğunu ve bir süre sonra onları geri almaya başlamak zorunda kalacaklarını söyledi. En büyük kripto fon yöneticilerinden biri olan CoinShares’in analistlerinden Matthew Kimmell, ABD medya kanalı CNBC’de katıldığı bir şovda Bitcoin’in şu anda dibe vurduğunu düşündüğünü söyledi. 2017 yılında Bitcoin alanların bile bu döngüde satış yapmadığını söyleyen ve en büyük kripto paraya olan inancın ciddi bir şekilde devam ettiğini söyleyen Kimmel, madenciler hakkında da eleştirel bir yorum yaptı.

Bitcoin madencilerinin son düşüşle birlikte ciddi satışlar yaşadığını söyleyen analist, madencilerin elindeki Bitcoin sayısının azaldığını ve bir süre sonra geri almaya başlayacaklarını söylüyor.

Matthew Kimmell, 2017’ye alanlar bu döngüde satmadılar. Şu anda Bitcoin’de çok daha istikrarlı bir fiyat trendi olmasının yanı sıra dibe doğru yaklaşıyor olabiliriz. Bu yorumu yapmamın önemli nedenleri var. Her şeyden önce, Bitcoin 2016/2017 döneminde çok yüksek seviyelere ulaşırken çoğu yatırımcı satış yapmadı. Daha sonraki alıcılar da bu piyasa döngüsü sırasında satış yapmadı. 60.000 doların üzerinde kârla kolayca satabilirlerdi. Bu, Bitcoin’e olan inancımızı ve uzun vadeli görüşümüzü açıkça gösteriyor.

Madenciler Ellerindeki Bitcoini Bitiyor

 

Matthew Kimmell, madenciler artık Bitcoinlerini satıyorlar. Ancak arz azalır ve BTC’leri bittiğinde geri almaya başlarlar. Tarihe baktığınızda, durum hep böyleydi. Üçüncü neden ise borsadır. 2020’nin başından beri borsalardan çok ciddi Bitcoin çıkışları oldu. Bitcoin arzı giderek azalıyor. Bu 3 nedenin Bitcoin’i daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum. Bakın, kısa vadede ne olacağını tahmin etmek imkânsız ama biz Coinshares olarak haftalık bir kripto fonu raporu yayınlıyoruz. Burada “kripto fonlar şu anda para pompalıyor” diyemem ama uzun vadede girişler çıkışlardan hep daha yüksek görünüyor.

Çevresel Geri Bildirim Arttı

 

Madenciliğin türüne göre değişir. Bu alanda gelir elde etmek için uzun zaman. Malzemenin maliyetini belirlemek zor olabilir. CPU gücü ne kadar yüksek olursa, güç tüketimi de o kadar yüksek olur. Cihazların sayısı arttıkça bunları kullanma, izleme ve bakım yapma süreleri de artıyor. Bitcoin’in artan değeri, kripto para madenciliğine olan ilginin artmasına neden oldu. Diğer para birimleri söz konusu olduğunda, her yıl dünya çapında kripto para piyasalarına önemli miktarda enerji akışı olmaktadır.

YORUMLAR YAZ