• YARIM ALTIN
  7.936,00
  % 0,35
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1800
  % -0,17
 • € EURO
  34,9871
  % 0,05
 • £ POUND
  41,1633
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,4417
  % -0,19
 • РУБ RUBLE
  0,3631
  % 2,23
 • BITCOIN/TL
  2248178,338
  % 0,95
 • BIST 100
  10.656,96
  % -0,18

Elon Musk Kripto Para Alım Endişesi

Elon Musk Kripto Para Alım Endişesi

Kripto dünyasında oldukça ses getiren hareketleri ile adını sıkça duyduğumuz Elon Musk tekrardan Bitcoin alımı yapmaya mı başladı? Dogecoin desteklemesi ile adını duyurarak ve elindeki Bitcoin’lerin yüzde 75ini satıp dikkatleri üzerine çekerek kripto dünyasının dalgalanmalar yaşamasına sebep olmuştur. Bu nedenler pek çok kişinin yakından takip ettiği biri haline gelmiştir. Her ne kadar kripto tavsiyeleri vermese de attığı adımlarla kripto dünyasını çarpıcı şekilde etkilemiştir. Herkes Bitcoin’leri sattıktan sonra atacağı adımı merak ediyor oldu. Bitcoin’in düşük seviyelerde seyretmesi de Elon Musk’ ın tekrardan bitcoin alıp alamayacağı merak konusu olmuştur.

Elon Musk’ın Bitcoin Alması Bitcoin’in Tekrardan Yükselmesine Neden Olur Mu?

Kripto piyasalarını yakından takip edenler Bitcoin düşüşünün büyük sebebinin Elon Musk’ın bu satışı olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle gözler şimdi Elon Musk’ın tekrardan bitcoin alıp almayacağına çevrilmiş durumda. Elon Musk Bitcoin’leri alırsa Bitcoin piyasası bundan ne derece etkilenecektir?

Bilindiği üzere kripto paralar hacimlerine göre fiyat dalgalanmaları yaşamaktadır. Yani arz talep kripto değerini etkileyen etmendir. Eğer piyasadan yüklü miktarda Bitcoin çekilirse Bitcoin’de fark edilir şekilde dalgalanma görülecektir. Ne kadar çok talep edilirse o kadar değerli olacaktır. Bunun farkında olan pek çok büyük yatırımcılar kripto piyasasının şekillenmesinde önemli rol oynarlar. Saydığımız bu nedenlere bağlı olarak Elon Musk’ın alacağı Bitcoin’ler piyasada değişimler yapacaktır. Bunun farkında olan kripto yatırımcıları Elon Musk’ı takip ediyor.

Peki, Bir Anda Yüksek Düşüş Yaşayan Bitcoin Alımlar Sağlanırsa Yine Aynı Hızla Yükselir Mi?

Tabii ki alım ne kadar  olursa değer de bir o kadar artacaktır. Eğer Bitcoin’ler ufak miktarda zamanla alınırsa bu süreç biraz daha uzar ama bir anda yüksek miktarda alım olursa işte o zaman bir anda fiyat oranı yükselecektir. Tabii ki bunlar sadece istatistikler yani Elon Musk ne zaman ne kadarlık Bitcoin alacak ya da Bitcoin ne kadar olacak onu önceden öngörmek mümkün değildir. Bitcoin ve kripto dünyası her zaman risk içerir. Arz talep artmış olsa dahi başka sebeplerden dolayı Bitcoin etkilenebilir. Yine de düşüşler görülebilir.

YORUMLAR YAZ