• YARIM ALTIN
  8.382,00
  % -0,52
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8745
  % 0,06
 • € EURO
  35,6749
  % -0,04
 • £ POUND
  42,4566
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,5170
  % 0,09
 • РУБ RUBLE
  0,3789
  % 1,33
 • BITCOIN/TL
  2183559,740
  % -0,98
 • BIST 100
  11.046,63
  % -0,39

Eyvah Kredi Kartım Kayboldu!

Eyvah Kredi Kartım Kayboldu!

Kredi Kartı Kullananlar Bu Habere Dikkat 24 Saat Süreniz Var

Günümüzde çok sayıda banka müşterileri için çeşitli alternatif ve seçenekler sunuyor. Bu seçenekler arasında ise ilk sırada kredi kartı ve kullanımları yer alıyor. Kredi kartı kullanımı yapanlar ise bütün işlemlerini bu kartlar sayesinde kolay ve pratik bir şekilde yapabiliyor. Ancak kredi kartı kullanımında dikkat edilmesi gereken çok önemli detaylarda bulunuyor. Bankaların müşterilerine tanımlamış oldukları kredi kartı bir ön ödeme olarak da değerlendirilebiliyor. Ancak kredi kartların da çok sayıda sorunlarda yaşanabiliyor. Bu sorunlar ise kredi kartı kullanımı yapan kişileri kimin zamanlarda mağdur edebiliyor. Bu mağduriyetten kurtulmak içinse birtakım yöntemleri tercih etmek gerekiyor.

Kredi Kartı Kullanımında Bilinmesi Gerekenler

Bankaların müşterileri için sunmuş oldukları seçenekler arasında 1. sırada kredi kartları yer alıyor. Ancak kredi kartı kullanımlarında bilinmesi gereken çok önemli detaylar bulunuyor. Bankalar müşteri için tanımladıkları kredi kartlarında bir takım şart ve koşullarda arıyor. Kredi kartları çok çabuk kaybolma riskine de her zaman sahip oluyor. Bu durumda ise yapılması gereken önemli işlemler oluyor. Banka tarafından sunulan kredi kartları kaybolduğunda kullanım yapan kişilerin 24 saati geçirmeden bankalarla irtibata geçmeleri en dikkat çeken detayı oluşturuyor.

Kaybolan kredi kartlarında 24 saatlik dilim içerisinde banka müşterilerin sorumlu tutmuyor. Ancak kredi kartı kaybolan kişilerin bir günü geçirmeden banka ile iletişime geçmesi gerekli oluyor. Kayıp ihbarında bulunulması kartla ilgili bir işlemin yapılmasını da engellemiş oluyor.

Eyvah Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım

Ülkemiz genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebiyle tüm kişiler bankaların sunmuş olduğu kredi kartı seçeneklerinden faydalanıyor. Ancak kredi kartlarında bir takım riskler bulunuyor. Bu riskler arasında ise kredi kartlarının kaybolması ya da çalınması yer alıyor. Kredi kartları kaybolduğunda ya da çalındığında kişilerin müşteri hizmetleri ile hemen bağlantıya geçmesi ve ihbar yapması gerekli oluyor. Aynı zamanda müşteri hizmetlerini arayamayanlar en yakın karakola giderek kayıp ihbarı yapıyor. Kredi kartı kaybolan kişiler bu işlemleri yaparak kredi kartlarından alışveriş yapılmasını da hemen engellemiş oluyor.

YORUMLAR YAZ