• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2232288,513
  % 2,86
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yöntemleri

Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yöntemleri

 

 

İnternet bankacılığı kullanımının arttığı günümüzde doğal olarak internet bankacılığı şifresi alma yöntemleri de önem kazanmıştır. Ülkemizin en aktif ve güvenilir bankalarından biri olan Finansbank’ta da internet bankacılığı şifresi almak oldukça kolay ve alternatifli yollara sahiptir. Bankacılık sektöründe şifre kavramı, günümüzde teknoloji hırsızlıklarının artması ile daha da önem kazanmıştır. Finans şifre nedir? finansbank internet bankacılığı şubesine ve QNB mobil uygulamasına girmek için ve de çağrı merkeziyle olan görüşmelerde işleme devam edebilmek için bilinmesi gereken bir şifredir. Size özel, gizli, banka çalışanlarının bile bilmemesi gereken bir şifredir. Finans şifrenin özellikleri; 6 haneden ve sayılardan oluşur. Şifrenin asla doğum tarihi, telefon veya kimlik numarası, ardışık sayılar gibi şifrelerden olmaması gerekir. Güvenlik nedeniyle de 180 günde yani 6 ayda bir değiştirilmesi mecburidir.

 

Finansbank Finans Şifre Nasıl Alınır?

 

Alternatif şifre alma yolları olarak web sitesi, mobil uygulamayı kullanabilir, kredi kartı veya banka kartınızla işlem yapmayı seçmeniz mümkündür. Şifre işlemi sırasında bazı, sadece sizin bildiğiniz güvenlik amaçlı bilgilerinde girilmesi gerekmektedir. İşlem sırasında telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gelecek ve o şifre ile işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer banka kartı veya kredi kartınız yoksa, bu durumda da kredi kartım – banka kartım yok seçeneğine tıklayıp işlem yapabilirsiniz. Finansbank internet bankacılığı şifresi alma yöntemleri;

 

Finansbank ATM’den Şifre Alma: “İnceleme” ve “Şifre işlemleri” seçeneklerine sırasıyla tıklanır. “Anında şifre” bölümüne geçilir ve şifre alınır.

 

Kurumsal Web Sitesinden Şifre Alma: finansbank.com.tr web sitesine giriş yapılır. Ana sayfanın sağ üst bölümündeki “Anında şifre” seçeneğine tıklanır. Karşınıza Kredi kartı, banka kartı ve hesap numarası seçenekleri çıkar. İşleme hangisiyle devam etmek istiyorsanız onu seçmelisiniz. Bu üç seçenekten hangisini seçerseniz seçin ilgili kartın bilgilerini girerek işlem sonunda da “ileri” butonuna tıklayıp şifre alınması mümkündür.

 

Çağrı Merkezinden Telefon İle Şifre Alma: Online işlem yerine çağrı merkezi numarası yani 0850 222 0 900 aranır ve müşteri temsilcisinin yardımı ve yönlendirmesi ile Finansbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? sorusunun alternatif cevapları tamamlanmış olur.

YORUMLAR YAZ