• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2080827,748
  % -1,30
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Kredi Kartı Limiti Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

Kredi Kartı Limiti Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

 

Tüm finansal işlemlerin kartlar üzerinden döndüğü bu dönemde kredi kartı olmayan insan bulman neredeyse imkânsız. Özellikle pandemi dönemiyle birlikte kredi kartı kullanımlarında oldukça fazla artış gerçekleşmiştir. Her şeyin oldukça pahalanmış olduğu bu dönemde ihtiyaçları alabilmek için bazen halihazırda var olan kredi kartı limiti kişilere yetersiz gelir. Her ne olursa olsun uzmanlar kredi kartının bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiği konusunda daima uyarılarda bulunurlar. Nihayetinde kredi kartı ile yapılan alışveriş bankadan alınmış olan borç para ile yapılan bir alışveriştir. Kredi kartı limiti arttırma amaçlı bankalar son zamanlarda oldukça fazla başvuru alırlar.

Limit Nasıl Belirleniyor?

Limitler bireylerin kredi notları, aylık gelirleri, geçmiş kredi notları gibi unsurlar göz önünde bulundurularak belirlenir. Kredi notunun yüksek olması durumunda bireyler bankaların güvenini daha kolay kazanmakta ve limit artışına gitme gibi durumlarda daha fazla tolerans sağlanır.

Kredi Notu Nedir?

Kişilerin kredi alabilmeleri adına en dikkat edilen durum olan kredi  notu, aslında kişilerin finansal geçmişiyle karakterize olan bir durumdur. 1 ile 1900 arasında bir puanlama sistemine sahip olan kredi notu kişinin finansal geçmişini yanı finansal sicilini ortaya koyar. Kişilerin kredi notunu yükseltebilmesi anında olabilecek bir işlem değildir. Disiplinli bir şekilde borçlardan kurtulmak gerekir. Zira ödenmemiş olan borçlar kredi notunu düşürmekte olan en büyük etkendir. Kredi kartlarının asgari ödemesini düzenli yapmak her ne kadar kredi notunu düşürmeye engel olsa da aslında borcun tamamının düzenli olarak ödenmesi durumunda bu kredi notuna artı yönde yansıyacaktır.

İnternet Üzerinden Limit Arttırma İşlemi Mümkün Mü?

İnternet bankacılığı,  son zamanlarda bankacılık işlemlerin neredeyse birçoğunu gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Kredi kartı limitini arttırmak içinde internet bankacılığına sıkça başvurulur. Genellikle bankacılık işlemlerinden kredi kartı veya kartlarım seçeneği üzerinden limit arttırma başvurusu yapılarak dilenen kredi miktarı belirtilir ve başvuru tamamlanır.

Mesaj Yoluyla Limit Arttırma

Sms bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden de limit artışı talebi gerçekleştirilebilir.

YORUMLAR YAZ