• YARIM ALTIN
  8.342,00
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0557
  % 0,12
 • € EURO
  36,0250
  % -0,01
 • £ POUND
  42,8701
  % -0,09
 • ¥ YUAN
  4,5504
  % -0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3757
  % 0,53
 • BITCOIN/TL
  2131342,623
  % 3,10
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır

 

Kredi kartı limitleri nasıl arttırılır yanıtı için öncelikli belirli konulara  dikkat edilmesi ve harcamalar ile planlamalara göre hareket edilmesi önerilir. Kredi kartınızın limitinin artması için öncelikle gelir durumunuzun iyileştiğini kurumlara doğrudan belgelemelisiniz. Gelir durumunuzda herhangi bir değişiklik yoksa kredi notunuzu arttırmaya yönelik olan doğru çalışmalar uygulamaya başlamalısınız. Kredi notunuzun düşük puandan giderek yüksek olması sizin kredi kartı limiti arttırma başvurunuzu olumlu yönde etkileyerek ilerler. Bu nedenden dolayı kredi kartınızın ilk etapta durumunu kontrol altına almalısınız. Geçmiş ödemeler ve gelecek ödemelere göre kartınızın gelecek ödemelerini daha erkenden yapabilirsiniz. Bu şekilde erken ödeme ve planlanan ödeme miktarından daha fazla ödeme yapılması ile hem kullanılan miktar daha çok artar ve kredi puanınız da etkilenir.

Kredi Kartı Limiti Uygulama Adımları

 

Kredi kartı limiti arttırmak için size ihtiyaç olan doğru bir miktarı belirlemelisiniz. Asıl talep edilen miktarın ya da onay alabilecek miktarın artması durumunda kredi tutarının onaylanmasını engellemiş olabilirsiniz. Bu durumda kartınızın bağlı olan bankanın kredisi sizlere çıkmayacaktır. Bu şekilde olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına planlamanızı bu yönde yapabilirsiniz. Kullanılan online uygulama üzerinden kolay birkaç adımı uygulayarak da limit arttırım adımlarını uygulayabilirsiniz. Bu doğrultuda eğer işlemler onay almaz ise bankanın müşteri temsilcisi aracılığı ile de işlemler sağlanabilir.

Harcamalarınıza Göre Belirlenen Çalışmalar

 

Kredi kartı limiti arttırmaya yönelik yapılan diğer bir çalışmalar ise belirlenen miktardan daha fazla ödeme yapılmasıdır. Örnek vererek detaylandırmak gerekir ise aylık ödenmesi gereken tutardan daha fazla bir tutar ödeme sağlanabilir. Bu durumda tutarı değiştirmeniz için gereken puan olumlu yönde artabilir. Tüm bu adımları uygulama yaptıktan sonra belirli zamanlarda kredi puanınızı kontrol etmelisiniz. Bu puana göre daha sonrasında ise limit arttırma işlemlerine yönelik çalışmaları uygulamalar üzerinden de sağlayabilirsiniz. Özellikle çalışmayan kişiler için aylık ödeme miktarı oldukça önemlidir. Bilindiği gibi bankalar genel olarak ödeme planına göre hareket eder. Bu plana sadık kalan ve düzenli ödeme sağlayan müşterileri için talepleri onaylar.

 

YORUMLAR YAZ