• YARIM ALTIN
  8.395,00
  % -0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8732
  % 0,06
 • € EURO
  35,6498
  % -0,12
 • £ POUND
  42,4120
  % -0,03
 • ¥ YUAN
  4,5174
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3795
  % 1,51
 • BITCOIN/TL
  2176177,654
  % -1,46
 • BIST 100
  11.026,97
  % -0,56

Kredi Kartımı Yurtdışında Kullanabilir miyim?

Kredi Kartımı Yurtdışında Kullanabilir miyim?

Aslında bakıldığında kredi kartımı yurtdışında kullanabilir miyim sorusu kredi kartının yurtdışına açık olup olmaması ile ilgili bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bireylerin kullandıkları kredi kartlarının yurtdışına açık olması durumunda hemen hemen her yerde ve buna ek olarak her ATM’de herhangi bir işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Buna göre bakıldığında yurtdışında bireylerin kendi kredi kartlarını kullanmak için birtakım adımların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Söz konusu bu adımlar ise aşağıdaki yazımızın devamında yer almaktadır.

 

Kredi Kartı Yurtdışı Kullanıma Açık mı?

Araştırma konusuna göre bakıldığında kredi kartını yurtdışında kullanmak için yapılması gereken ilk adım tabi ki de kullanılacak olan kredi kartının yurtdışına açılmasıdır. Aslında bakıldığında söz konusu bu adım online banka aracılığı ile gerçekleştirilebildiği gibi müşteri hizmetleri ile de gerçekleştirilmektedir. Söz konusu bu adımı gerçekleştirmek ve kullanılacak olan kredi kartının yurtdışına açılması ile birlikte artık kredi kartı yurtdışında da geçerli olmaktadır.

 

Yurtdışında Kredi Kartı Kullanıldıktan Sonra Hesap Ekstresi Nasıl Olur?

Aslında bakıldığında kredi kartının yurtdışında kullanılabilmesi konusuna ek olarak yurtdışında kredi kartı kullanıldıktan sonra hesap ekstresi nasıl olur konusu da bu işlemi gerçekleştirecek olan kişilerin araştırma konusudur.

Bu konuya göre bakıldığında harcamaların hesap ekstresine nasıl yansıyacağı da banka aracılığı ile belirlenmiş olmaktadır. Bir başka deyiş ile sizler bu tercihi yapabilmektesiniz. Bu denen ile hesap ekstresine harcamaların nasıl yansıyacağını önceden belirlemeniz gerekmektedir.

 

Yurtdışı Kullanımında Uygun Olan Kart Türleri Nedir?

Yurtdışında kullanıma uygun olan kart türlerinin de belirlendiği karşımıza çıkmaktadır. Aslında bakıldığında söz konusu bu kartlar iki grup altına toplanmaktadır. Buna göre bakıldığında Visa ile MasterCard’ın yurtdışında kullanıma uygun olan kartlar arasında olduğu belirtilmektedir.

Özellikle belirlenen bu iki kartın hemen hemen dünya çapında geçerliliği olduğu görülmektedir. Buna göre bakıldığında sizler de bu iki kart grubundan herhangi birisine sahipseniz gönül rahatlığı ile yurtdışında kullanabilirsiniz. Buradan da anlaşıldığı gibi kredi kartımı yurtdışında kullanabilir miyim konusu kart türüne ve yurtdışına açık olup olmaması ile ilgili olmaktadır.

YORUMLAR YAZ