• YARIM ALTIN
  7.931,00
  % 0,29
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1553
  % -0,23
 • € EURO
  34,9913
  % -0,06
 • £ POUND
  41,0662
  % 0,02
 • ¥ YUAN
  4,4427
  % -0,19
 • РУБ RUBLE
  0,3628
  % 2,16
 • BITCOIN/TL
  2262131,262
  % 1,97
 • BIST 100
  10.656,96
  % -0,18

Kredi Notu Öğrenme (Ücretsiz)

Kredi Notu Öğrenme (Ücretsiz)

 

Bireylerin hayatları boyunca elde etmiş oldukları durum sonucundaki puanlarına kredi notu denilmek ile birlikte söz konusu kredi notu öğrenme (ücretsiz) konusunun birçok farklı yöntem ile gerçekleştirilebileceği karşımıza çıkmaktadır. Herkesin bildiği kredi notları bankalarda kredi çekerken oldukça büyük rol oynamaktadır. Söz konusu krediler ise işte bu belirlenmiş olan kredi notlarına göre çekilebilmektedir.

 

Peki kredi notları nerelerden öğrenilebilmektedir? Bu kredi notlarını öğrenebilmek için ücretsiz platformlar var mı? Sizler de bu gibi sorular üzerine araştırmalar gerçekleştiriyorsanız, kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenebileceğiniz yerleri yazımız içerisinde anlattık.

 

Kredi Notunu Ücretsiz Bir Şekilde Öğrenme Yöntemleri

Genel itibari ile SMS yolu ile E – devlet üzerinden kredi notunun öğrenebildiği karşımıza çıkmaktadır. Fakat söz konusu bu yönteme ek olarak birçok farklı ücretsiz bir şekilde kredi notunun öğrenilebildiği belirtilmektedir. Söz konusu bu ücretsiz yöntemler ise aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir.

 

Banka Gişeleri Aracılığı ile Kredi Notunu Öğrenme Yöntemi

Söz konusu kredi notunun öğrenilebilmesi için ilk adım tabi ki bankalar olarak belirtilmektedir. Aslında bakıldığında herhangi bir işlemin gerçekleştirilmesi için gidilmiş olan banka şubelerinde, sizlerde gişelerde işleminizi yaptırırken kredi notunuzu sorabilir ve bu şekilde sahip olduğunuz kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Beyaz Eşya Satımı Yapılan Çeşitli Mağazalar Aracılığı ile Kredi Notunu Öğrenme Yöntemi

Kredi notunu ücretsiz öğrenebilme yöntemlerinden bir diğeri de beyaz eşya satımı yapılan çeşitli mağazalar aracılı ile gerçekleşmektedir. Söz konusu bu mağazaların kredi sorgulama paketlerinin olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Sizler de söz konusu bu mağazalarda herhangi bir alışveriş gerçekleştirirken aynı zamanda kredi notunuzun tam olarak kaç olduğunu sorarak ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Özellikle Arçelik, Vestel ya da Bosch mağazalarının söz konusu bu sorgulama paketine sahip olduğu bilinmektedir.

 

Telefon Aracılığı ile Kredi Kartına Başvururken Kredi Notunu Öğrenme Yöntemi

Kredi notu öğrenme (ücretsiz) yöntemlerinden birisi de telefon aracılığı ile kredi kartına başvurma yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu kart başvurusu esnasında banka temsilcisi sizin kredi notunuzu da sorgulamaktadır.

YORUMLAR YAZ