• YARIM ALTIN
  7.801,00
  % -0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2944
  % -0,05
 • € EURO
  35,2181
  % 0,59
 • £ POUND
  41,7402
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4527
  % -0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3628
  % -0,07
 • BITCOIN/TL
  2184091,700
  % -0,17
 • BIST 100
  10.165,52
  % 1,14

Kripto Para Borsası Kraken

Kripto Para Borsası Kraken

Kripto Para Borsası Kraken, Japonya’daki Faaliyetlerini Durduruyor

Japonya’da hizmet sunan ünlü kripto para borsası Kraken önümüzdeki yıl için ülkedeki faaliyetlerini sonlandıracağını açıkladı.

Günümüz dünyasında kripto para borsası oldukça değerli görülüyor. Pek çok kişi kripto para borsası üzerinden yatırımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Ancak son zamanlarda ünlü borsaların birinden büyük bir karar hamlesi geldi. Kraken, Japonya’daki tüm faaliyetlerini sonlandırma kararı verdiklerini açıkladı. Bu kararın sebebi ise küresel çapta karşımıza çıkan zayıf kripto pazarı olarak gösterildi. Dolayısıyla şu anda Kraken ülkeden çekilmek için faaliyetlerini tamamlamaya çabalıyor.

Ocak Sonu için Büyük Karar

Kripto para borsası Kraken tarafından yapılan açıklamada 2023 yılı Ocak ayında Kraken’in faaliyetlerini durduracağı bildirildi. Bu açıklamaya göre 31 Ocak 2023 tarihinde Kraken kaydı Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’ndan silinecek. Bu ayrılık kararı ise Kraken için bir ilk değil. Geçmiş dönemlerde de Kraken’in Japonya’da faaliyetlerini durdurduğu ancak bir süre sonra hizmet sunmaya devam ettiği biliniyor.

İlk olarak 2014 yılında Japonya pazarında faaliyet göstermeye başlayan Kraken, 2018 yılında da ülkeden ayrılma kararı almıştı. Ancak 202 yılında kripto piyasası hizmetine kaldığı yerden devam etmeye başlamıştı. Önümüzdeki zaman dilimi için ne ile karşılaşacağımızı henüz bilmek zor. Ancak şu anda Kraken, Japonya’dan ayrılma kararı için hazırlıklarını tamamlama aşamasında bulunuyor.

Borsada Yer Alan Parayı Çekmek için Ne Kadar Süre Verildi?

Elbette bir borsanın faaliyetlerini durdurması özellikle yatırımcılar tarafından istenmeyen bir durum. Bilindiği üzere Kraken üzerinden yatırım gerçekleştiren pek çok kişi bulunuyor. 31 Ocak tarihinde faaliyetlerini durduracağını bildiren Kraken, yatırımcıların borsada bulundurdukları parayı alabilmeleri için de belirli bir süre tanıyor.

Yapılan açıklamaya göre yatırımcıların borsadaki paralarını alabilmeleri için son tarih yine 31 Ocak olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla Kraken faaliyetlerini resmi olarak durdurana kadar borsa üzerinden yatırım yapan kişiler paralarını alabilecek. Daha uzun vadeli yatırımlar yapabilmek amacı ile hizmetini sonlandıran Kraken’den ileride nasıl bir hamle geleceği ise merak konusu. Kripto borsası üzerinden tüm Japon müşteriler varlıklarını 31 Ocak’a kadar çekebilecek.

YORUMLAR YAZ