• YARIM ALTIN
  7.806,00
  % -0,73
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2959
  % -0,04
 • € EURO
  35,1574
  % 0,56
 • £ POUND
  41,5497
  % 0,32
 • ¥ YUAN
  4,4541
  % -0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3579
  % -1,42
 • BITCOIN/TL
  2182897,737
  % 0,07
 • BIST 100
  10.364,41
  % 1,96

Qnb Finansbank Eft Saatleri 

Qnb Finansbank Eft Saatleri 

 

Qnb Finansbank EFT işlemlerinizi Finansbank şubeleri, ATM’leri, Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. Diğer bankalardaki gibi Qnb Finansbank hesabından EFT saatleri içinde gerçekleştirilecek işlem sonucu para transferi aynı gün ve saatlerde alıcının hesabına aktarılacaktır.

EFT bitiş saati 17:15 sonrasında gerçekleştirilecek EFT işlemleri takip eden günün mesai saatleri içerisinde karşı tarafın hesabına aktarılacaktır. Cuma günü saat 17:15’den sonra yapılacak EFT işlemi de hafta sonu tatili sebebi ile diğer haftanın ilk mesai günü karşı tarafın banka hesabına geçecektir.

Hafta Sonunda ve Öğlen Vakitlerinde EFT İşlemleri Gerçekleşir mi?

En fazla merak edilen konulardan biri de hafta sonu EFT işlemi yapılır mı sorusudur. Hafta sonunda hiçbir bankadan EFT işlemi yapılmaz. Bu işlemin yerine havale ile para transferi yapılabilmektedir. Öğle arasında da EFT işlemi yapılır mı sorusu da merak edilenler arasındadır. Öğle arasında da EFT yapılır.

Ancak bu işlem öğle saatinin bitiminden sonra işleme alınmaktadır. Yani öğle saatlerinde para gönderimi yapılırsa, bankanın öğleden sonra işleme başlama saatinde para karşı tarafa gönderilmektedir. Benzer olarak gün bitiminde gönderilen para da sonraki günde hesaba geçmektedir. QNB Finansbank EFT işlemleri sabah saat 09.00’da başlar. Akşam da 17:15’de bitmektedir. Eğer işlem bu saat aralığında yapılırsa hesaptan hesaba para aktarımı gerçekleşir. Fakat 17.15’den sonra gönderim olursa ertesi gün 09.00’da paranız aktarılır.

QNB Finansbank EFT Ücreti Nedir?

QNB Finansbank ile EFT işlemlerinde belirlenen ücretler şu şekildedir:

 • Mobil uygulamadan yapılan EFT işlemlerinde alınan ücret 6.25 TL’dir. Bunun dışında geç EFT uygulaması ile para aktarımı yapıldığında bu ücret 9 TL’dir. İnternet bankacılığını kullanan müşteriler için de para gönderme de aynı ücretlendirme uygulanır.
 • Müşteri temsilcisi ile yapılan EFT işlemlerindeki ücret 50 TL’dir.
 • Banka şubelerine giderek EFT ile para gönderimi yapacaklardan 70 TL ücret alınır.

QNB Finansbank EFT İşlemi Ne Kadar Sürer, Sorgulaması Nasıl Olur?

Bu konuda ilk olarak hangi kanalla EFT yapıldıysa bu sistem üzerinden kendi gönderici bilgilerinizi ve karşı tarafın alıcı hesap bilgilerinin kontrolü yapılması gerekmektedir. Kontrol sağlanmadan önce banka yoğunluğunun dikkate alınması ve makul bir zaman beklenilmesi gerekiyor. Bu zamanın neticesinde para hala karşı tarafın hesabına geçmediyse hesabınızın bağlı olduğu banka şubenizle iletişime geçmelisiniz.

Bu işlemi şubeyi arayarak veya telefon bankacılığından gerçekleşmektedir. Hesap bilgileri kontrol edilerek problem giderilecektir. Müşteri hizmetlerinde olan yetkililer QNB Finansbank EFT işlemlerinde hesaba geçmeyen paranın tekrar iadesini hesabınıza geçecek veya düzeltilmesine kısa süre içerisinde yardımcı olacaktır.

QNB Finansbank EFT işlemi yaklaşık olarak 5-10 dakika içinde neticelenecektir. Ancak bankanın işlem yoğunluğundan dolayı bu süre 30 dakikaya kadar da uzamaktadır. İşlemi gerçekleştirirken bu durum göz önünde bulundurulması gerekiyor.

YORUMLAR YAZ