• YARIM ALTIN
  8.363,00
  % 0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0599
  % 0,15
 • € EURO
  36,0291
  % 0,02
 • £ POUND
  42,8953
  % -0,02
 • ¥ YUAN
  4,5505
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3746
  % 0,28
 • BITCOIN/TL
  2106158,519
  % 1,22
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

Shiba Kraken borsası

Shiba Kraken borsası

Amerika’nın Ünlü Kripto Borsası Japonya’dan Bir Kez Daha Çekilme Kararı Aldı

Daha önce bir kez daha Japonya pazarından çekilen Shiba Kraken borsası tekrar çekilmek istediğini duyurdu.

Bu borsa Japonya’daki borsalarını tekrar geri çekme kararı aldı. Sebep olarak da buradaki piyasanın çok zayıf olduğunu ileri sürdü. Kaynakların verimli olmadığını açıkladı.  Kaynaklar üzerindeki baskının azaltılması gerektiğini savundu.  Kraken borsası nedir aratmaları ile beraber borsa bu haberi 28 aralıkta bir blog gönderisi ile yatırımcılarına duyurdu. Ocağın sonuna kadar kaydını sildirmiş olacağını da belirtti.  Müşterilerinde bu tarihe kadar yatırımlarını buradan çekmelerini bekliyor. Bu açıklama birçok kişiyi yakından ilgilendirdi. Özellikle bu borsaya yatırım yapan müşteriler merakla süreci takip etmeye başladı.

Kraken Borsasının Bu Tutumu Karşısında Kullanıcılar Ne Yapacak?

Kullanıcılara Kraken coin borsası farklı seçenekler sunduğunu belirtti.  Bu yöntemlerden ilki yatırımlarını Kraken’in bireysel cüzdanında saklama olanağının olduğunu belirttiler. Bir diğeri ise yatırımlarını Japonya Yen’ine dönüştürmek olduğunu söylediler. Bunların haricinde diğer bir seçenek ise yerel bir bankaya paralarını transfer etmek. Bu tercihin müşterilerine bağlı olduğu belirtildi. Ayrıca para çekme işlemlerinin limitlerinin de ocak aynı kadar kaldırılacağı belirtildi. Kullanıcıların kısa süreliğine ETH almalarına da izin verileceği belirtildi.

Kraken şirketinin borsadan çekilmesinin ardından kullanıcılarına da birçok farklı olanak sunulmasını sağlayan şirket bir nebze de olsa müşterilerini rahatlattı. Sunduğu farklı yöntemlerle yatırımcıların farklı yöntemlere de yönlenebilmesini sağladı.  Ayrıca bu şirket teminatlarını da 9 ocaktan sonra devre dışında bırakacağını ancak diğer ticari faaliyetlerine normal bir şekilde devam edeceğini söylediler.

Kraken Şirketi Personel Azaltımına Da Yönelmeye Başladı

Bilindiği gibi Kraken şirketi maliyetlerini azaltmaya başladı. Zorlu ticari koşullarda çalışanlarının yüzde 30’unu da işten çıkaracağını açıklayan şirket bu zorlu kararı insanlara duyurdu. Şirket aynı zamanda açıklama olarak da geleceğe yönelik gelişimini sürdürebilmek için bunu yapmak zorunda olduğunu belirtti.

Türk Kraken yatırımcıları ne yaptı?

Kraken Türkiye yatırımcıları da bu haber doğrultusunda yatırımlarını sunulan yöntemlere göre transfer etmeye başladı. Böylece Türk yatırımcılar da yatırımlarını korumaya aldılar.

 

YORUMLAR YAZ