• YARIM ALTIN
  7.806,00
  % -0,48
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2989
  % -0,04
 • € EURO
  35,1292
  % 0,49
 • £ POUND
  41,6073
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  4,4563
  % -0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % -2,09
 • BITCOIN/TL
  2179834,384
  % 0,07
 • BIST 100
  10.165,52
  % 1,14

Solana Değer Kaybediyor

Solana Değer Kaybediyor

FTX İflasından Büyük Darbe Alan Ethereum Rakibi Bu Altcoin için Ümit Var Mı? Santiment Yorumladı!

2022 her türlü piyasa için olduğu gibi kripto piyasası için de çöküşlerin yaşandığı bir yıl olarak karşımıza çıkıyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl yaşanan krizlerden kripto borsası da etkilenmiş durumda. Buna bağlı olarak Bitcoin gibi pek çok farklı altcoin de düşüş yaşadı. Geçtiğimiz yıl düşüş yaşayan altcoin projelerinden biri ise Solana olarak karşımıza çıkıyor. 2022 yılında en sert düşüşü yaşayan altcoin projelerinden biri olan Solana hakkında yorumlar yapılmaya ise devam ediyor. Peki Solana değer kaybetmeye devam edecek mi? Solana hakkında nasıl analizler yapılıyor?

Solana Değer Kaybediyor

Solana şüphesiz NFT projeleri için en önemli ekosistemlerden biri olarak görülüyordu. Oldukça değerli görülen bir proje olan Solana, Ethereum’un rakibi olarak da anılıyordu. Ancak bu yıl yaşanan gelişmelere paralel olarak Solana büyük oranda değer kaybetti. Özellikle FTX’in iflasından sonra sert bir çöküş yaşayan SOL, bu gelişmeden sonra kendini toparlamakta oldukça zorlanıyor. Şu sıralarda 10 dolardan işlem gören Solana için pek çok farklı analiz yapılıyor. Bu analizlerden biri se Santiment tarafından geldi.

Santiment Solana tahminleri için bu altcoin projesinin kısa süre içerisinde %73 değer kaybettiğini vurguluyor. Buna bağlı olarak Solana ağına ilişkin güvenlik problemlerinden endişe duyan Santiment’e göre Solana şu anda doğrulayıcılarını kaybetme riskine sahip. Her ne kadar kripto para borsasında hiçbir şey kesin olmasa da Santiment için Solana’nın ışığı sönmüş durumda.

Solana Değer Kaybetmeye Devam Edecek Mi?

Şu anda oldukça yüksek bir düşüş yaşayan Solana hakkında ümit vadeden bir durum yok gibi görünüyor. Zaman ne gösterecek bilinmese de SOL’un şu anda tarihinin en düşük değerine sahip olduğunu söyleyebilmek mümkün. Yaşanan iflaslar ile ani bir çöküş yaşayan Solana için önümüzdeki günlerde ne geleceği ise kestirilemiyor. Şu anda Solana her ne kadar değer kaybetmiş olsa da konumunu korumak için büyük çaba gösteriyor. Peki Solana değer kaybedecek mi? Bu sorunun cevabı henüz bilinmiyor.

YORUMLAR YAZ