• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,27
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2087
  % -0,19
 • € EURO
  35,1135
  % 0,46
 • £ POUND
  41,0451
  % -0,02
 • ¥ YUAN
  4,4427
  % -0,19
 • РУБ RUBLE
  0,3634
  % 2,20
 • BITCOIN/TL
  2260688,542
  % 2,02
 • BIST 100
  10.656,96
  % -0,18

Web 3.0 Coin Proje Performansları

Web 3.0 Coin Proje Performansları

 

İnternette köklü değişimler web 3.0 olarak biliniyor ve metaverse de bu terimle bağdaştırılmakta. Makinelerin içeriği insani açıdan değiştiğinde olacaklar merak ediliyor.

Teknolojik Bütünlük Sağlayan Web 3 Coinleri

Metaverse coinleri piyasada yeni olmakla beraber kripto para piyasalarının dalgalanması,  geniş çaplı gelişmeleri takibi gerektirdi.  Teknoloji yatırımcıları yeni gelişmelerle paralel şekilde coin projelerini destekliyor. Projeler ve performanslara göre yatırımları değerlendirirken güncel durumları dikkate almak faydalı olacaktır.

Web 3.0 Coin Token Gelişmeleri

Web 3.0 coin projeleri için token gelişmeleri dikkat çekiyor. Ana akımın dikkatini yeni çekmeye başlayan birçok token işlevsel açıdan çeşitlilik sunuyor. Merkezi olmayan depolama hizmeti sunan token çeşitleri piyasada öne çıkanlarla birlikte değerlendirilebilir.

Filecoin (FIL)

Merkezi olmayan bir depolama sistemi olarak Filecoin, verilerin konumundaki bütünlüğe odaklanıyor. Merkezi olmayan yapısının avantajını burada kullanarak çoğu şirketlerden ayrılacaktır.

Theta Network (THETA) Blok Zinciri

Blok zinciri ile çalışan Theta ağı, video yayınlarına özel olarak hazırlanmıştır. Temel görevi kullanıcıların bilgi işlem kaynaklarını ve bant genişliğini paylaşmasıdır.

BitTorrent (BTT)

Dosya paylaşım platformu olan Bittorrent, ilk çıktığı dönemden farklı şekilde işlevini sürdürüyor. Değişim geçirmesindeki etken TRON’un piyasaya girmesi denebilir.

Metaverse Coinleri Ne Olacak?

Metaverse coinleri piyasada dalgalanma nedenleri arasında görülüyor. Metaverse’in kripto para piyasalarına girişi ardından gelecek dönemlerde yeniden şekilleneceği tahmin ediliyor. Piyasadaki yerini teknoloji şirketleriyle sağlamlaştırması beklenen Metaverse coinler için net sonuçlar söylemek pek mümkün görülmüyor.

Chainlink (LINK )

Harici veri beslemeleriyle bilinen Chainlink web 3.0 coinleri arasında dikkat çeken bir ağdır. Ödeme yöntemleri ve karmaşık sözleşmelerle ilgili kritik bilgileri merkezi olmayan ağla paylaştığı biliniyor.

The Graph (GRT) Ne İşe Yarıyor?

The Graph (GRT) geniş web 3.0 ekosisteminde yer alan çok sayıda uygulamaya güç sağlayan bir protokoldür. Bazı kripto para birimlerinin verilerini sorgulamak için merkezi olmayan şekilde hazırlanmıştır.

Web 3 Web 2’den Nasıl Farklı Olacak?

Web 3.0’ın birçok açıdan yeni düzenlemeleri beraberinde getireceği tahmin ediliyor. Blockchain  depolama teknolojilerinin gelişmesi, şeffaf ortamın etkilerini daha da genişletiyor. Web 2’deki merkezilik ve reklamcılık kavramları yerine Web 3 coinleri daha demokratik bir çözüm sunuyor.

YORUMLAR YAZ