• YARIM ALTIN
  8.382,00
  % -0,54
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8712
  % 0,06
 • € EURO
  35,6779
  % -0,04
 • £ POUND
  42,4689
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  4,5175
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3788
  % 1,33
 • BITCOIN/TL
  2183559,288
  % -0,98
 • BIST 100
  11.042,13
  % -0,43

Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği 

Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği 

Başvuru sahibi, bir bankada açılmış bir cari hesabın sahibidir. Bilinmeyen bir şekilde, başvurandan banka kartından para tahsil edilmiştir. Başvuru sahibi, çek yapılması talebiyle bankaya başvurmuş ve parayı iade etmesi gerektiği cevabını almıştır. Ancak sorun çözümsüz kaldı. Başvuru sahibi bankanın faaliyetlerini kontrol etmesini ister. Fonların iadesi konusunda yardım sağlayın.
Rusya Federasyonu Merkez Bankası’na
______________________________
gr. __________________________,
ikametgâhı: ________________
ŞİKÂYET
Ben Başvuru Sahibiyim, _________________, OJSC “____________” (adres: _________) adresinde açılan _______ numaralı cari hesabın sahibiyim.
Belirtilen hesabı kullanmanın rahatlığı için Banka bana hesapta bağımsız olarak işlem yapabileceğim bir plastik banka kartı verdi.
Banka kartı verilmesine ilişkin sözleşme hükümlerine göre, Banka, müşteri adına düzenlenen belirtilen kart ile müşteriye kullanım sağlar ve SCS’yi ve (açılmışsa) Teminat Hesabı’nı açar ve muhafaza eder.

Belirtilen Anlaşmaya Göre

Yukarıdaki sözleşmeden doğan yükümlülükler tarafımdan düzgün bir şekilde yerine getirildi: fonlar benim tarafımdan harcandı ve işlemlerle ilgili verilerin kanıtladığı gibi benim tarafımdan kart hesabına yatırıldı. ______________ yıl, bilinmeyen bir şekilde, banka kartımla, hesaptan
________ avro ___ sent tutarında para çekmek için işlemler yapıldı ;
________ euro ___ sent;
________ euro ___ sent;
________ euro ___ sent.
Kartımla yapılan bankacılık işlemlerinin yeri __________ bölgesidir. Ancak, o sırada Rusya Federasyonu topraklarındaydım – Moskova’da.
____________ OJSC çalışanlarına ne olduğu hakkında derhal bilgi verdim, yukarıdaki durumlarda bir inceleme yapılmasını rica ettim, cevabı aldım: __________ önce, durum açıklığa kavuşturulacak ve banka parayı size iade edecektir.
Ancak, ___________ tarihine kadar, kartımdan beni endişelendiren yasadışı para çekme sorunu çözülmedi – Banka fonları bana iade etmedi. Bu bağlamda, durumu anlamak için OJSC Başkanı ____________ ile şikâyette bulunmak zorunda kaldım.

Sanata göre, Rusya Federasyonu Medeni Kanunu’nun 309’u, yükümlülükler ve yasaların gerekliliklerine, diğer yasal düzenlemelere ve bu tür koşulların ve gerekliliklerin yokluğunda – geleneklere uygun olarak yükümlülüklerin uygun şekilde yerine getirilmesi gerekir. iş veya diğer yaygın olarak gerekli gereksinimler.
Mevcut durumun ______________ OJSC’nin hatasından kaynaklandığını düşünüyorum, çünkü kartımdaki işlemleri korumak ve tanımlamak için uygun önlemleri almadığı, yani __________ OJSC’nin yükümlülüklerini uygunsuz bir şekilde yerine getirmesi, bu da hakkımı ihlal etti.
__________ OJSC’nin kişisel hesabımdan var olmayan işlemler için para yazma, keyfilik, keyfilik ve dolandırıcılık – cezai bir suç olarak eylemlerini nitelendirmek için her türlü nedenim var.
07.02.1992 N 2300-1 “Tüketici Haklarının Korunması Hakkında” Rusya Federasyonu Kanunu’na göre, mal (iş, hizmetler) eksikliği, mallar (iş, hizmetler) veya zorunlu gereksinimler arasında bir tutarsızlıktır. Kanunla veya onun öngördüğü şekilde veya sözleşmenin şartları (genellikle gereksinimlere sunulan koşulların yokluğu veya eksikliğinde) veya bu tür ürünün (iş, hizmet) genellikle kullanılma amaçlardan sisteme geçilir.

 

 

YORUMLAR YAZ