• YARIM ALTIN
  7.931,00
  % 0,27
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1876
  % -0,19
 • € EURO
  35,0065
  % 0,05
 • £ POUND
  41,2260
  % 0,21
 • ¥ YUAN
  4,4427
  % -0,19
 • РУБ RUBLE
  0,3630
  % 2,19
 • BITCOIN/TL
  2262131,446
  % 1,97
 • BIST 100
  10.656,96
  % -0,18

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Nedir?

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Nedir?

 

Herkesin günlük yaşantısında bir kere de olsa duymuş olduğu fonların anlık ve sürekli transferi (FAST) nedir konusuna göre bakıldığında söz konusu FAST ile yedi gün yirmi dört saat boyunca para transferi gerçekleştirilebildiği karşımıza çıkmaktadır.

Aslında bakıldığında FAST birtakım EFT işlemi olarak bilinmektedir. Fakat bu EFT işleminin genel itibari ile mesai saatleri dışında da gerçekleştirilebildiği görülmektedir. Anında gönderilmek istenilen miktarın alıcı hesaba ulaşmasını sağlayan FAST ile ilgili bazı konular da araştırılmaktadır. Sizler de FAST’i detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, yazımızda istediğiniz tüm cevapları bulabilirsiniz.

FAST ile Para Gönderim Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

FAST ile ilgili araştırılan konulardan birisi de FAST ile para gönderim nasıl gerçekleştirilmektedir sorusu üzerinedir. Aslında bakıldığında söz konusu bu para gönderim işleminin bankanın anlaşması olup olmadığına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Genel itibari ile hemen hemen her bankanın FAST ile bir anlaşmasının olduğu karşımıza çıkmaktadır. Özellikle FAST üzerinden para göndermek için bir seçim yapılmasına gerek olmamaktadır. Göndermek istenilen miktar belirlendikten sonra eğer mesai saatleri dışında kalınıyorsa, banka size FAST ile şimdi gönderilsin mi şeklinde soru sormaktadır.

Söz konusu bu soruyu onaylamanız takdirde gönderilmek istenilen miktar saat ve gün fark etmeksizin istediğiniz hesaba anında ulaşmış olmaktadır. Aynı zamanda bu işlemden sonra hem alıcıya hem de gönderen kişiye kısa mesaj yolu ile bildirilmektedir.

FAST ile Para Gönderimi Yapılırken Herhangi Bir Ücret Alınır mı?

Aslında bakıldığında FAST ile para gönderimi yapılırken herhangi bir ücret alınır mı sorusunun cevabı evet olarak belirtilmektedir. Fakat söz konusu bu ücretin ne kadar olduğu kesin olarak belirtilmemektedir.

Yukarıda da değinildiği üzere FAST çeşitli bankalar tarafından kullanılmaktadır. Buna göre bakıldığında ise FAST ile para gönderim ücretinin ne kadar olduğu hem bankalara bağlı olmakta hem de gönderilen miktar ile alakalı görülmektedir. Buna göre bakıldığında fonların anlık ve sürekli transferi (FAST) nedir konusuna ek olarak FAST kullanımının da belirli bir ücrete tabi olduğu karşımıza çıkmaktadır.

YORUMLAR YAZ